عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش:

شهر ری نمی تواند به صورت مستقل از حق خود دفاع کند/ با پول و جریمه نمی‌توان جان مردم را تضمین کرد/ باید پسماند و آلودگی‌ها به طور کامل به مناطق غیرمسکونی بروند

حسن خلیل آبادی با بیان اینکه براساس آمار محیط زیست، شهرداری و... کارخانجات 40 درصد در آلودگی هوای شهر نقش دارند، گفت: تاسفانه شهرری مستقل نیست و اگر شهرداری منطقه بخواهد خسارت هزینه مشکلات زیست محیطی را دریافت کند باید از طریق شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران اقدام کند چرا که زیرنظر تهران هستیم و نمی‌توانیم به صورت مستقل از حق خود دفاع کنیم.

به گزارش برنا؛ حسن خلیل آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به آخرین وضعیت شکایت کارخانه سیمان تهران از وی گفت: پیرو این شکایت یک بار به دادسرا احضار شدم و توضیحات خود را در این زمینه ارائه دادم اما دیگر احضارنامه‌ای برای من نیامده و هم اکنون از نتایج آن بی خبر هستم.

او درمورد تاثیر کارخانه‌ها بر آلودگی هوا افزود: براساس آمار محیط زیست، شهرداری و...  کارخانجات 40 درصد در آلودگی هوای شهر نقش دارند که میان آنها نفت، پتروشیمی و سیمان از اولویت برخوردار هستند و بیشترین تاثیر بر آلودگی هوا را دارند.

خلیل آبادی تصریح کرد: متاسفانه در شرایطی که هوای تهران و شهرری وحشتناک آلوده است، در منطقه شهرری هم نفت، هم کارخانه سیمان و هم نیروگاه وجود دارد که نقش به سزایی در آلودگی هوای تهران دارند.

این عضو شورای اسلامی شهر از موزه شدن کارخانه سیمان ری خبر داد و گفت: کارخانه سیمان ری که سال 1364 تعطیل شد، قرار است شهرداری با درنظر گرفتن بودجه‌ای آن را تبدیل به موزه گردشگری صنعت کند اما کارخانه سیمان تهران که در جاده خاوران و کوه بی بی شهربانو وجود دارد، همچنان باعث آلودگی برای مردم این منطقه و تهران شده و باید کارهای لازم برای پیشگیری از ایجاد آلایندگی را انجام دهد.

او درخصوص خسارت گرفتن شهرداری منطقه 20 به دلیل سرازیر شدن مشکلات تهران به این منطقه گفت: متاسفانه شهرری مستقل نیست و اگر شهرداری منطقه بخواهد خسارت هزینه مشکلات زیست محیطی را دریافت کند باید از طریق شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران اقدام کند چرا که زیرنظر تهران هستیم و نمی‌توانیم به صورت مستقل از حق خود دفاع کنیم.

خلیل آبادی در پایان بیان کرد: هرکسی که خسارت به وجود می‌آورد  باید جریمه آن را هم بپردازد بنابراین اگر کسی به جان مردم آسیب برساند باید خسارت آن را پرداخت کند البته باید تاکید کنم که نظر ما این است که پسماند و آلودگی‌ها به طور کامل خارج از محدوده و حریم شهرها در مناطق غیرمسکونی بروند وگرنه با پول و جریمه نمی‌توان جان مردم را تضمین کرد.

//انتهای پیام: 3

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده