به گزارش برنا؛ زینب پارسا فخر، مدیرکل کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به در پیش بودن شب یلدا اظهار کرد: زنان با توجه به جایگاهی که در خانواده‌ها دارند در قطع زنجیره انتقال کرونا می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند و ضروری است به‌منظور حفظ سلامتی خانواده از برگزاری دورهمی های خانوادگی جلوگیری کنند.

او افزود: با توجه به آمار بالای ۵۰ درصدی که بر اثر ابتلاهای ناشی از نشست‌های خانوادگی و دورهمی ها بوده است و همچنین درصد ابتلای بالا در میان زنان خانه‌دار، آگاه‌سازی بیشتر و حساسیت آنها پیرامون خود مراقبتی و حفاظت از اعضای خانواده باید افزایش یابد.

پارسا فخر عنوان کرد: با توجه به در پیش بودن شب یلدا و تعداد بالای افراد در گروه‌های پرخطر و در معرض ابتلاء مانند سالمندان، بیماران دیابتی، مبتلایان به سرطان و همچنین زنان باردار ضروری است از برگزاری مراسم‌های خانوادگی و عمومی به شدت پرهیز شود.

مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان تصریح کرد: از زنان و مادران که همواره پرستاران غیررسمی درون خانواده‌هایشان بوده‌اند و به عنوان سفیران سلامت در مدیریت و مقابله با این ویروس، نقش ارزنده‌ای ایفا کرده‌اند انتظار می‌رود همه را به برگزاری شب یلدا به صورت مجازی تشویق کنند.

منبع:مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: