به گزارش برنا؛ بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی‌شده قرار است که آزمون دوره استخدامی در روز ۱۲ دی‌ماه برگزار شود. این آزمون بیش از ۵۰۰ هزار شرکت‌کننده دارد و داوطلبان این آزمون تعویق آن را خواستار شده‌اند. البته تاکنون به دلیل شرایط کرونایی دو بار این آزمون به تأخیر افتاد.

 

داوطلبان این آزمون درخواست کرده‌اند که بازهم برگزاری آن به تعویق بیفتد. داوطلبان این آزمون می‌گویند هشتمین آزمون استخدامی در تابستان ۱۴۰۰ برگزار شود. آن‌ها که نگران شیوع ویروس کرونا در حوزه‌های امتحانی هستند، معتقدند برگزاری این آزمون در فصل سرما می‌تواند باعث شیوع دوباره ویروس کرونا شود. از طرفی تعداد زیادی از داوطلبان آزمون استخدامی برای حضور در حوزه‌های امتحانی باید تردد‌های بین شهری داشته باشند که محدودیت‌های کرونایی مانع از حضور داوطلبان در حوزه‌های امتحانی می‌شود.

 

تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۵۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. اکنون آمار مرگ‌ومیر روزانه به زیر ۲۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است در حالی که اواخر آبان ماه تلفات روزانه کرونا به ۵۰۰ نفر نزدیک شده بود. از ابتدای آذرماه تاکنون محدودیت‌های شدیدی در رفت‌وآمدها، برگزاری تجمعات، فعالیت اصناف و گروه‌های شغلی وضع شده که باعث کاهش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر در این زمینه شده است.

۸ دی‌ماه؛ زمان توزیع کارت

بااین‌حال بر اساس اعلام سازمان سنجش کارت ورود به جلسه این آزمون از روز دوشنبه ۸ دی‌ماه در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد و داوطلبان هنگام تحویل کارت باید فرم خود اظهاری درباره بیماری کرونا را تکمیل کنند. داوطلبان برای ورود به حوزه امتحانی باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

 

داوطلبان در روز آزمون باید کارت ورود به جلسه، ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده به همراه داشته باشند. البته فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خطاب به داوطلبان اعلام می‌کند که تابع نظر ستاد ملی کرونا درباره برگزاری آزمون استخدامی هستیم و اگر این ستاد با برگزاری این آزمون مخالفت کند زمان آن تغییر خواهد کرد.

 

پیش از این قرار بود این آزمون در ۹ آبان برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و به آذرماه موکول شد، درنهایت هم به دلیل محدودیت‌های وضع‌شده در آذرماه برگزاری این آزمون به ۱۲ دی‌ماه تغییر کرد.

چگونگی تعیین حدنصاب

پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه‌های عمومی و تخصصی محاسبه و حدنصاب تعیین می‌شود. فردی که بالاترین نمره را کسب کرده به عنوان فرد اول آزمون ملاک عمل قرار می‌گیرد. معادل ۵۰ درصد نمره این فرد برای حیطه عمومی و ۶۰ درصد نمره آن به عنوان حیطه تخصصی در نظر گرفته می‌شود.

 

داوطلبان فاقد حدنصاب از ادامه مسیر استخدامی حذف و صرفاً کارنامه آزمون کتبی از طریق سامانه امتحانات برای اطلاع داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود. کسب حدنصاب در امتحان مشترک فراگیر، هیچ‌گونه حق استخدامی ایجاد نمی‌کند و معرفی افراد به ترتیب نمره مکتسبه آنان از میان داوطلبانی که حدنصاب را کسب کرده‌اند، صورت می‌پذیرد. در آزمون استخدامی سهمیه ایثارگران مانند سایر آزمون‌های کشور به میزان ۳۰ درصد در نظر گرفته شده است.

 

با این حال باید منتظر بود که هفته آینده وضعیت شهر‌ها چگونه خواهد بود و آیا ستاد کرونا تصمیم جدیدی اتخاذ می‌کند یا نه؟

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: