به گزارش برنا؛ معصومه ابتکار در آیین رونمایی از پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» با گرامیداشت یاد و خاطره بانوان ایثارگر و به‌خصوص زنان فداکار مدافع سلامت افزود: زنان ایران با عشق، معنویت و فداکاری در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی و نیکوکارانه خوش درخشیده‌اند.

او با تقدیر از زحمات و تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین مدرسه‌ساز اظهار کرد: این تلاش‌ها در ارتقای دانایی و مهارت‌های خوب زیستن، با راه اندازی این پویش و مشارکت بانوان کشورمان می‌تواند آغازگر تحولات مثبت و تحقق اهداف والای تعلیم و تربیت باشد.

ابتکار خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پویش‌های مردمی از این قبیل که مردم احساس کنند در مجموعه حاکمیت و فعالیت‌های صورت گرفته سهمی دارند، موجب تقویت و انسجام اجتماعی می‌شود و در حوزه آموزش‌وپرورش این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مشارکت مردم در این عرصه می‌تواند موجب موفقیت آموزش‌وپرورش شود و این‌گونه به یک نهضت ملی تبدیل می‌شود.

او ادامه داد: مدارس متعلق به همه مردم است و مردم باید در این زمینه سهم داشته باشند که با تلاش‌های انجام شده و با مشارکت بیشتر مردم و به‌خصوص زنان شاهد تغییرات مثبتی در بحث نوسازی و احداث مدارس به‌ویژه در مناطق محروم و دسترسی دختران سرزمینمان به امکانات آموزشی بوده‌ایم که امیدواریم با پویش ملی "من مادرم بچه‌های ایران فرزند من" حرکت در مسیر توسعه عدالت آموزشی شتاب و استمرار یابد.

ابتکار با بیان نقش مهم زنان در خانواده و اجتماع و اینکه حس مشارکت مردم برگرفته از نیت درونی آن‌ها است، تصریح کرد: با مشارکت بانوان چرخه‌ای از کار خیروبرکت در جامعه راه می‌افتد و با توجه به حس مادرانه و آینده‌نگری بانوان مساله آموزش‌وپرورش با این نگاه پیوند می‌خورد که منجر به سرمایه‌گذاری در مسیر علم و دانایی و خوب زیستن می‌شود و چه دستاوردی از این بهتر می‌توان یافت.

معاون رئیس‌جمهور، اقدامات انجام‌شده در طراحی و ساخت فضاهای آموزشی جدید با رویکردهای محیط زیستی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین را قابل‌ توجه دانست و بر لزوم فراهم آوردن محتواهای آموزشی کاربردی و مهارت محور در جهت خوب زیستن تاکید کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: