به گزارش برنا؛ مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران طی تذکری خطاب به شرکت ساماندهی مشاغل و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت:  با تعطیل شدن بازار توزیع محصولات پروتئینی در بازار بهمن، به مرور دو خیابان شهید فاطمی و شهید کارگر سامانی در منطقه 16 تهران تبدیل به راسته توزیع محصولات گوشتی شده است .

او افزود: محل سکونت مردم به بازار گوشت تبدیل شده است. عملا بده لیل ترافیک و تجمع سوسک ،موش و حیوانات موذی  سبب نارضایتی شدید یا کوچ مردم از این دو‌ خیابان شده و شاهدیم اتفاقی که باید در میادین میوه تره بار یا میدان بهمن رخ می داد در خیابان های تهران صورت می گیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: تصمیمی در هفته گذشته شهرداری تهران گرفت تا میدان بهمن جنب شهرداری منطقه 16 که بازار توزیع گوشت مرغ بود تعطیل و غرفه داران میدان بهمن منطقه شانزده به میدان مرکزی میوه و تره‌بار در منطقه ۱۹ هدایت شوند  خطر اینکه این حوادث مجدد اتفاق بیفتد و غرفه داران فعالیت در خیابان‌های منتهی به مناطق مسکونی را به انتقال در میدان میوه و تره بار ترجیح دهند زیاد است.

فراهانی تصریح کرد:  خواهش من از شرکت ساماندهی مشاغل و شهرداری منطقه شانزده این است که به این دو خیابان یعنی خیابان فاطمی و کارگر سامانی در منطقه 16 رسیدگی عاجل کنند و ضروری است این دکاکین بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری به راسته غیر مسکونی منتقل شوند و اخطار بگیرند و حق ندارند خیابان‌های مناطق مسکونی را به  بورس مواد پروتئینی تبدیل کنند و موجب نارضایتی ساکنین شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: