به گزارش برنا؛ افزایش موارد خشونت خانگی علیه زنان در آمریکا در طول شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹، فشار‌ها را برای طرح قانونی برای جلوگیری از خشونت علیه زنان، افزایش داده است.

«کرستن استوارت»، مدیر سازمان سیاست عمومی و حمایت از آینده بدون خشونت، می‎گوید «این مسائل تنها با کووید-۱۹ شروع نشده اند، بلکه کووید، آنها را در مقایسه با قبل شدیدتر کرده است؛ ما امیدواریم اقدامی فوری در این زمینه انجام شود.»

یک قانونگذار دموکرات نیز می‎گوید «همه گیری ویروس کرونا همه نابرابری‌ها و مسائلی را که قبلا می‌دانستیم وجود دارد افزایش داده و این قطعا در مورد خشونت خانگی نیز صدق می‌کند.»

اطلاعات جامع در مورد تاثیر کووید-۱۹ در خشونت خانگی به راحتی در دسترس نیست، زیرا ممکن است تعداد زیادی از حوادث گزارش نشده باشند و کارشناسان از این موضوع نگران هستند.

بر اساس آمار‌ها، مکالمات بین ۱۶ مارس، یعنی زمانی که بسیاری از ایالت‌ها دستور تعطیلی را صادر کردند، تا ۱۶ ماه می‌، برای گزارش خشونت خانگی، افزایش ۹ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ داشته است.

به همین ترتیب، اداره پلیس سن آنتونیو، ۱۸ درصد تماس بیشتر در رابطه با خشونت خانوادگی در ماه مارس را نسبت به مارس سال گذشته دریافت کرده است، در حالی که ۱۰ درصد گزارش خشونت خانگی در همان ماه به اداره پلیس شهر نیویورک نسبت به مارس ۲۰۱۹ افزایش داشت.

همچنین اداره پلیس پورتلند در هفته‌های پس از دستور‌های ماندن در خانه، ۲۲ درصد افزایش دستگیری‌های مربوط به خشونت خانگی را ثبت کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: