به گزارش برنا؛ این وزارتخانه که دارای مخاطبان بسیاری در جامعه است، در نظر دارد تا با برگزاری مسابقات کاریکاتور، از نگاه هنرمندانه به صورت جدی تر و ملموس تر به تشریح موضوعات و ماموریت های این  وزارتخانه بپردازد.

 بر این اساس با موضوع کلی "کارآفرینی" از همه هنرمندان کاریکاتوریست کشور دعوت می شود تا در جشنواره ملی کاریکاتور کارا شرکت کنند‌ .

محورهای جشنواره: محورهای جشنواره شامل اشتغال زنان، توسعه اشتغال روستایی، مشاغل نوین (استارت آپ‌ها)، توانمندسازی، بیمه بیکاری، مشاغل آسیب دیده و متاثر از کرونا و توسعه تعاونی ها است.

قوانین: هنرمندان می‌توانند آثار خود را همراه با بیوگرافی (حداکثر ۲۰۰ کلمه) ،شماره تلفن، نشانی کامل، با شرایط درج شده از طریق پست الکترونیکی به نشانی cartoon@mcls.gov.ir یا پست به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

هنرمندان می توانند حداکثر ۳ اثر ارسالی داشته باشند و آثار ارسال نباید قبلا منتشر شده و یا جایزه گرفته باشند.

اندازه آثار ارسالی باید A3 باشد.( ۲۹/۷  در ۴۲ سانتی متر)

فرمت آثار ارسالی باید Jpeg و وضوح تصویر ۳۰۰ dpi باشد.

جوایز: جایزه ویژه این جشنواره مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به همراه سفر ۳ روزه با یک نفر به جزیره کیش است و جوایز نفرات اول تا سوم نیز به ترتیب مبلغ ۷۰، ۵۰ و ۳۰ میلیون ریال به همراه سفر سه روزه با یک نفر به جزیره کیش است.

مهلت ارسال آثار ۳۰ دی ماه است .

آثار راه یافته به بخش نمایشگاه در قالب یک کتاب نفیس منتشر و به هنرمندانی که آثارشان در کتاب درج شده باشد، تقدیم خواهد شد‌.

هنرمندان با ارسال آثار خود اذعان می دارند حق استفاده از آثار برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی محفوظ است.

هنرمندان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از پوستر این جشنواره استفاده کنید‌. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: