به گزارش برنا؛ منصور غلامی، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری درباره اجرای سند آمایش آموزش عالی و نگرانی نمایندگان از تعطیلی واحد‌های دانشگاهی در استان‌های مختلف، گفت: این طرح که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است به منظور ساماندهی آموزش عالی بوده و با هدف حذف موازی‌کاری و امور پراکنده و تقویت نقاط قوت، اجرا خواهد شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در این اجرای این سند، هیچ واحد آموزش عالی تعطیل نخواهد شد و این یکی از مواردی است که باید از نمایندگان مجلس و مردم رفع نگرانی شود.

او اضافه کرد: در این طرح مؤسسات کوچک به مؤسسات توانمند به صورت شبکه‎ای وصل خواهند شد تا از امکانات مؤسسات بزرگ به 2 منظور «کیفی‌سازی فعالیت‌های خود» و «تعریف یک مأموریت خاص در حوزه پژوهش» متصل ‎‌شوندو این پیوند تا زمانی که این مؤسسات کوچک خود بتوانند در حد یک مؤسسه قوی روی پای خود به صورت مستقل بایستند، ادامه خواهد داشت.

غلامی یادآور شد: به ویژه این اشتراک‌گذاری امکانات در داخل استان‌‎ها محقق خواهد شد و برای اینکه تجمع صورت نگیرد، دو یا سه مرکزیت در هر استان تعریف شده تا همکاری‎‌های مشترک با هم صورت گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: آیین نامه‌های اجرایی این سند در حال تنظیم است و امیدواریم با شفافیت شدن مأموریت گرایی و کیفی‌سازی مؤسسات کوچک و جوان نگرانی‌ها در این خصوص به تدریج برطرف شود.
منبع:خانه ملت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: