به گزارش برنا؛ اسماعیل سلیمی گفت: با بررسی عملکرد ستادهای مدیریت بحران 22 منطقه در شهر تهران، مناطق 1، 3 ،4 16،11،10، و 17 در مجموع از میان مناطق 22 گانه بعنوان مناطق برتر مقابله با کرونا بر اساس شاخص های ارزیابی تعیین و معرفی شدند.

به گفته سلیمی این مناطق با بررسی 12 شاخص ارزیابی در نظر گرفته شده از جمله تعداد برگزاری دوره‌های آموزشی، تعداد صدور دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و راهنماهای ابلاغ شده، تعداد اخبار و اطلاعات ارائه شده در فضای مجازی، توزیع اقلام بهداشتی، میزان مشارکت گروه‌های مردمی (دوام، سمن‌ها، بسیج ...) و مواردی از این قبیل به عنوان مناطق برتر اعلام شدند.

او افزود: این اقدامات از ابتدای شیوع بیماری کرونا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی5گانه ستاد مقابله با کرونای شهرداری تهران شامل بهداشت محیط و دفع پسماند، آموزش، فرهنگ سازی و مشارکت مردم، تامین و توزیع اقلام و ارزاق عمومی، اطلاع رسانی، بودجه، پشتیبانی و منابع انسانی در حال انجام است و همچنان در دستور کار ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه شهر تهران قرار دارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله در شهر تهران که به اختصار دوام نامیده می‌شوند به شکل کاملا داوطلبانه و در هماهنگی با ستادهای مدیریت بحران مناطق در پیشبرد اقدامات مقابله با کرونا سهم و نقش مهمی ایفا کرده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: