به گزارش برنا؛ پیرحسین کولیوند، رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی در ابتدای این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت قهرمان ملت ایران، شهید قاسم سلیمانی گفت: انشاالله بتوانیم به حرمت خون این شهید بزرگ خدمات ارزنده ای را به همه هموطنان ارائه دهیم. در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از اهداف ما تشدید نظارت بر دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و دومین هدف، بیماریابی فعال و جداسازی و رهگیری هوشمند مبتلایان و کسانی که با آنان ارتباط داشتند به وسیله تست های سریع است.

او اضافه کرد: آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از اهداف خوب این طرح است و نهایتاً حفاظت از گروه های آسیب پذیر مثل افراد سالمند، بیماران دارای بیماری زمینه ای، مادران باردار و یا کسانی که های ریسک هستند. اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت ها که توسط استانداری ها و فرمانداری ها و وزارت کشور با جدیت تمام درحال انجام است نیز برای تقویت فرآیند درمان و کاهش بیماران بستری و نهایتا کاهش مبتلایان چشمگیر بود.

کولیوند با اشاره به فعالیت سه گروه حمایتی، مراقبی و نظارتی گفت: بسیج جامعه پزشکی فعالانه و دقیق در حال پیگیری وظایف هستند و در بحث نظارتی و حمایتی، سازمان بسیج و همچنین جمعیت هلال احمر درکنار مجموعه بهداشت و درمان هستند و خواهند بود.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی به نتیجه مطلوب این طرح در کاهش تعداد مرگ و میر و مبتلایان اشاره کرد و گفت: در هدف گذاری ای که از پیش تعیین شده بود، پیش بینی می کردیم در ماه اول 10 درصد از آمار مرگ و میر کاهش پیدا کند که خوشبختانه شاهد کاهش 60 درصدی در این آمار هستیم و همچنین شاهد کاهش 75 درصدی در بستری بیماران هستیم.

او افزود: هم اکنون 140 هزار تخت در مهمانسراها، هتل ها و خوابگاه های مناسب در کل کشور در قالب 2747 مرکز مراقبت سلامت در قرارگاه پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است.

کولیوند اضافه کرد: افراد مبتلا از طریق شبکه های بهداشت و مراکز جامع سلامت به مراکز مراقبت سلامت معرفی و در آن مراکز آموزش های لازم داده می شود و اگر امکاناتی هم لازم داشتند در اختیارشان قرار خواهد گرفت و اگر نیاز به اقدام درمانی داشته باشند توسط آمبولانس به بیمارستان انتقال داده می شوند.

او ضمن تاکید بر ارائه گزارش مشکلات به صورت روزانه توسط روسای مراکز افزود: به دنبال مذاکراتی که با روسای سازمان های بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی انجام شده است و مقرر گردید هزینه های یک روز تخت عمومی ، ویزیت پزشک و دارو های مصرفی افرادی که در مراکز مراقبت سلامت هستند را پرداخت کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: