به گزارش برنا؛ طی روزهای اخیر گزارش های متعددی از واکنش های آلرژیک و حساسیت به واکسن کرونا منتشر شده و برخی افراد نیز تصاویری از این واکنش ها را در فضای مجازی منتشر کرده اند. این موضوع سبب شد تا یک تیم از پژوهشگران، تحت هدایت متخصصان آلرژی در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) در ایالات متحده آمریکا به بررسی این موضوع بپردازند و در نتیجه این مطالعات مشخص شد که افراد مبتلا به آلرژی غذایی یا دارویی می توانند واکسن های فایزر و مدرنا را دریافت کرده و داشتن حساسیت غذایی هیچ منعی در تزریق واکسن کرونا ندارد.

نتایج این مطالعه که در ژورنال آلرژی و ایمنی شناسی بالینی (Journal of Allergy and Clinical Immunology) منتشر شده است، نشان می دهد واکسن های فوق الذکر که اخیراً توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای استفاده اضطراری تأیید شده اند، بی خطر بوده و مشکلی برای افراد عادی و کسانی که حساسیت های غذایی دارند، ایجاد نمی کند.

افرادی که آلرژی‌های دیگری از جمله آلرژی به مواد غذایی دارند، می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.

دکتر پوروی پاریخ، متخصص آلرژی و پزشک محقق در آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا می‌گوید: «ما در جریان آزمایشهای بالینی، افرادی که آلرژی‌های متعددی دارند و حتی دارای حساسیت غذایی شدید هستند را مستثنی نمی‌کنیم. ما تنها افرادی را که به واکسن حساسیت داشتند مستثنی کردیم. بنابراین ممکن است هزاران نفر در جریای این آزمایش‌ها آلرژی داشته باشند و با این وجود بدون هیچ مشکلی، واکسن را دریافت کرده باشند.»

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: