به گزارش برنا؛ علیرضا زالی در گفت و گوی زنده خبری در خصوص آخرین آمار ثبت شده در استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: ۲۳۵ بیمار جدید در بیمارستان های تهران بستری شدند که ۹۰ نفر از آنها به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند. مجموعه ۱۳۸ بیمار از مجموعه بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی استان ترخیص شدند.

او ادامه داد: مجموعه بیمارانی که با تشخیص کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند ۲ هزار و ۱۴۰ بیمار است که بالغ بر ۸۵۰ بیمار از این تعداد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

زالی از فوت ۲۹ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در تهران با تشخیص کرونا خبر داد و شرایط تهران را شکننده و پایتخت را کماکان شهری با وضعیت نارنجی اعلام کرد.

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران در خصوص درخواست برخی صنوف مبنی بر بازگشایی و لغو طرح فاصله گذاری فیزیکی، عنوان کرد: بسیاری از اصناف همچون اصناف مرتبط با امور فرهنگی و تالارهای پذیرایی به شدت از این محدودیت های آسیب دیده اند و به علت برخی از مصوبات ستاد ملی امکان بازگشایی درمناطق نارنجی و زرد محقق نبوده است. به نظر می رسید بسته های حمایتی از این مشاغل باید افزایش یابد.

 زالی افزود: با توجه به شکل گیری کمیته مشترک بین وزارت بهداشت و وزارت کشور، موضوع رسیدگی به امور این مشاغل همچون طراحی و بازتدوین نوین پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است.

او در پایان در خصوص تعطیلی استان و پارک های پایتخت، اظهار کرد: وزارت ورزش با توجه به میزان آلودگی هوا و افزایش آلاینده ها پیشنهاد تعطیلی پارک ها را ارائه داد، چراکه در این شرایط انجام هرگونه فعالیت ورزشی می تواند خطرآفرین باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: