به گزارش برنا؛ زهرا یعقوب نژاد، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در جلسه دیدار زنان کارآفرین و فعال اقتصادی گیلان با استاندار با بیان اینکه در حوزه‌های اقتصادی نیازمند رویکرد کارآفرینی هستیم، گفت: طبق آمارها، نرخ مشارکت اقتصادی زنان گیلانی شش درصد از میانگین کشوری بیشتر است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با اشاره به اینکه بالاترین سهم مشارکت اقتصادی زنان جوان متعلق به استان گیلان است، افزود: با تدوین بانک اطلاعاتی زنان، ۵۴۶ نفر از زنانی که در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند را گردآوری کردیم.

او ادامه داد: به منظور دستیابی به اهداف مدنظر، تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه حمایت از کسب و کارها و توسعه آموزش‌های مهارت محور با فنی و حرفه‌ای منعقد کردیم.

یعقوب نژاد با اشاره به راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد برای حمایت از زنان کارآفرین، بیان کرد: بر اساس گزارشات دریافتی، تنها استانی که به همراه تهران در همه دوره‌های سامانه انتخاب کارآفرینان برتر کشور، نماینده داشته، گیلان بود و در بخش شهری و روستایی در این سامانه حضور داشتیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با تاکید بر راه اندازی پویش ملی زنان نسل تحریم عنوان داشت: فعالیت زنان کارآفرین در کلیپ‌های چند دقیقه‌ای تولید و پخش شد که زنان کارآفرین گیلان در این پویش سهم بالایی داشتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: