به گزارش برنا؛ علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفت و گوی زنده خبری شب  گذشته (دوشنبه) شرایط  تهران را شکننده، بی ثبات و ناپایدار ذکر کرد.

زالی در ادامه گفت: با  ‌تلاش شهروندان در طی هفته گذشته شاهد تغییرات شگرفی در وضعیت بیماری کرونا در تهران بودیم، اما به دلیل ناپایداری و شرایط خاص تهران ممکن است هر لحظه با تغییرات جدیدی در پایتخت روبرو شویم.

او با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته وضعیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها اظهار کرد: امروز ۲۹۷ بیمار جدید با تشخیص کرونا  در بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند که از این تعداد ۱۱۰ بیمار در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

به گفته  زالی در حال حاضر مجموعا ۱۸۹۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که ۸۰۰ نفر آنان در بخش‌های ویژه بستری تحت مراقبت قرار دارند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: هر گونه شتابزدگی، عدم نظارت و تغییر در وضعیت پرشتاب و ریتم فعالیت جدید شهری می تواند باعث بروز مشکلات شود. بنابراین با توجه به شرایط خاص تهران باید با شکیبایی درخصوص کاهش محدودیت ها و بازگشایی ها تصمیم گیری کنیم.

 زالی شرایط تهران را ناپایدار برشمرد و یادآور شد که درصورت ایجاد تغییرات فزاینده مجددا  شاهد بازگشت محدودیت ها خواهیم بود.

 

او با اشاره به  این که وزارت بهداشت همواره تاکید دارد هرگونه تغییر در اعمال محدودیت ها باید با یک شتاب منطقی تر و پرهیز از عجله انجام شود، خاطرنشان کرد: برای تصمیم گیری درخصوص اعمال محدودیت ها در تهران قرار شده است که وضعیت شاخصها در طول هفته جاری در انتهای هر روز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و تا قبل از پایان هفته اطلاعات دقیق و تفصیلی را به وزارت بهداشت منعکس کنیم تا در مورد هفته آتی تصمیمات مقتضی صورت گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: