به گزارش برنا؛ شش دسامبر سال ۲۰۲۰ فضاپیمای دراگون اسپیس ایکس سوار بر موشک فالکون ۹ زمین را از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی ترک کرد. این فضاپیما، هفتم دسامبر به ایستگاه فضایی متصل شد و شش هزار و ۴۰۰ پوند (دو هزار و ۹۰۲ کیلوگرم) تجهیزات اعم از آزمایش علمی، یک هوابند جدید و تجهیزاتی برای خدمه را به ایستگاه فضایی بین‌المللی رساند.

حال بنا بر گزارش‌ها قرار است این فضاپیما طی ساعات آینده از فضا به زمین بازگردد. دراگون تجهیزات مختلفی را برای فضانوردان ارسال کرد تا آزمایشات مختلفی را انجام دهند. علاوه بر این، این فضاپیما حامل ابزار‌هایی برای تجزیه و تحلیل سریع و دقیق خون در محیط ریز گرانشی نیز بود که به دست فضانوردان رسید.

ایستگاه فضایی بین‌المللی اخیرا در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد، فضاپیمای دراگون امروز سه‌شنبه ساعت ۸:۴۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۱۷:۱۰ به وقت تهران) از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا خواهد شد و سایت ناسا نیز از ساعت ۸ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۶:۳۰ به وقت تهران) این عملیات را به صورت زنده پوشش خواهد داد. این عملیات قرار بود روز گذشته انجام شود که به دلیل شرایط جوی به تعویق افتاد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: