به گزارش برنا؛ سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در پی افزایش وقوع سرقت خودرو و همچنین لوازم و محتویات داخل خودرو در تهران و حومه که موجبات نارضایتی شهروندان و ایجاد مشکلات عدیده ای برای آنها شده بود، مراتب رسیدگی، پیجویی و کشف جرم بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

او افزود: در این رابطه، کارآگاهان حین گشت زنی یکدستگاه خودرو پراید مسروقه را مشاهده که سرنشینان آن از خودرو پیاده شده و قصد سرقت یکدستگاه خودرو پراید دیگر را داشته که به محض متوجه شدن حضور پلیس از محل متواری می شوند و گوشی تلفن همراه یکی از سارقان داخل خودروی مسروقه بجا می ماند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از کشف خودرو، گوشی مربوط به یکی از سارقان بررسی و مشخص شد که سارقان بصورت باندی و در سطح گسترده اقدام به سرقت وسایط نقلیه و لوازم خودرو می کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی انجام شده توسط کارآگاهان پایگاه پنجم، هویت کلیه اعضای باند مجرمانه و مخفیگاههای آنها در شهرستانهای نظرآباد، اسلامشهر و چهاردانگه شناسایی و پس از هماهنگیهای قضایی و انتظامی لازم، در نهایت کارآگاهان طی یک سلسله عملیات موفقیت آمیز برای دستگیری اعضای باند اقدام و موفق شدند تعداد 6 نفر بنام های، کیوان، سهیل، موسی، اسماعیل، جعفر و حسین را دستگیر و در همان لحظه دو دستگاه خودرو نیسان و پژو 206 مسروقه از محل حضور نامبردگان کشف و تعداد زیادی وسایل و قطعات فابریک خودرو که دارای فاکتور بودند از منزل کیوان کشف می شود.

دولتخواه افزود: کارآگاهان در ادامه با تلفن مندرج در فاکتور تماس و شخصی بنام مجید ساکن شهرستان آبیک اعلام داشت، اموال وی با خودرویش(مزدا وانت) به ارزش بیش از 700میلیون تومان به سرقت رفته که پس از مدتی خودرو او در محدوده علی آباد قاجار بصورت رها شده کشف شده است.

به گفته او، پس از انتقال اموال و سارقان به پایگاه پنجم، در بازجویی صورت گرفته به سرقت حدود 400 دستگاه خودرو اعتراف و بیان داشتند، در حوزه تهران، کرج و قزوین خودروها را سرقت و پس از باز کردن لوازم، قطعات و وسایل داخل آنها، خودروها را در نقاط مختلف رها می کردند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف صریح اعضای باند و معرفی سایر همدستان و مالخران کارآگاهان تعداد 7 نفر دیگر از اعضای باند را که در ارتباط با سرقت و خرید اموال مسروقه با این باند تبهکاری همکاری داشتند دستگیر کرده و با پیگیری های مستمر کارآگاهان محلهای سرقت شناسایی، شاکیان مربوطه دعوت و اظهاراتشان اخذ و تمامی متهمان با دستور مقام قضایی برای تکمیل تحقیقات و سایر اقدامات پلیسی لازم تحت نظر هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: