به گزارش برنا؛ عبدالرضا سنگاری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران - نوشهر با اشاره به وقوع حریق در اشکته چال جواهرده رامسر گفت: طی دو روز اخیر ۹ فقره آتش سوزی در عرصه‌ها رخ داد.

او با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۹ فقره حریق در عرصه‌های طبیعی و جنگلی منطقه رخ داد، افزود: همه این آتش سوزی‌ها به جز آتش سوزی جنگل رامسر مهار شده است.

سنگاری با بیان اینکه دیروز و امروز شاهد وقوع حریق در بخشی از جنگل‌های منطقه در نوشهر، چالوس، تنکابن ورامسر بودیم، اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای منابع طبیعی، یگان حفاظت، نیروهای مردمی و بسیج و هلال احمر مشغول اطفای حریق در جنگل‌های رامسر هستند و بسیج نیروها صورت گرفته است.

او با عنوان اینکه فرماندار، بخشدار و نیروهای منابع طبیعی و سپاه در میدان برای اطفای حریق حضور دارند، گفت: بخشی از عرصه‌های دچار حریق شده صعب العبور است که کار اطفای حریق در دل شب سخت‌تر شده است.

سنگاری عامل انسانی را دلیل بروز حریق‌های اخیر ذکر کرد و گفت: وزش باد نیز شد حریق را شدت بخشیده و در تلاش هستیم تا آتش سوزی جنگل رامسر را اطفا کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران - نوشهر با اشاره به اینکه طی دیروز و امروز ۹ فقره حریق رخ داد، سطح آن را به طور تقریبی حدود ۵ هکتار ذکر کرد و گفت: اگر حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی و مردمی نبود قطعاً سطح حریق چندبرابر بیشتر می‌شد.

او با بیان اینکه نیروهای منابع طبیعی به صورت شبانه روزی در سطح عرصه‌های حضور دارند، افزود: در غیر این صورت هر حریقی می‌توانست چهار تا ۵ هکتار از عرصه‌ها را به خاکستر تبدیل کند و خوشبختانه همکاران به موقع وارد شدند.

سنگاری درباره اینکه نیاز به تجهیزات پیشرفته و بالگرد برای اطفای حریق ضروری به نظر می‌رسد با تأیید این مطلب گفت: آتش سوزی‌های اخیر به صورت لکه‌ای بوده است و اگر عوامل انسانی نسبت به اطفای آتش برافروخته اقدام می‌کردند شاهد بروز حریق گسترده نبودیم.

اسحاق عطایی مدیرکل منابع طبیعی مازندران - ساری نیز گفت: طی شبانه روز گذشته در جنگل‌های حوزه منابع طبیعی مازندران - ساری نیز ۲۱ فقره آتش سوزی رخ داده است

منبع: مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: