به گزارش برنا؛ فرهاد عبدالعلی پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به آتش‌سوزی منطقه حیران گفت: با توجه به آتش سوزی به وقوع پیوسته در محدوده هتل پارلا در گردنه حیران، عصر روز جمعه فرماندار آستارا و مدیریت بحران استان گیلان از استان اردبیل جهت خاموش کردن آتش درخواست کمک کردند که بر اساس این درخواست ۴ اکیپ امدادی و آتش نشانی از استان اردبیل در اسرع وقت به منطقه اعزام شد.

او افزود: از اولین ساعات آتش‌سوزی گروه‌های امدادی و آتش نشانی آستارا و تالش در محل آتش سوزی گردنه حیران حضور داشتند که با حضور اکیپ‌های مهار آتش استان اردبیل تلاش‌ها برای مهار آتش دوچندان شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به مهار آتش در بالا دست هتل پارلای گردنه حیران عنوان کرد: با تلاش اکیپ‌های آتش نشانی سرانجام آتش در محدوده ذکر شده مهار شد، اما خاکستر نیمه خاموش آتش کماکان می‌تواند مجدد آتش را شعله‌ور کند.

عبدالعلی پور با اشاره به آتش سوزی گسترده در ناحیه جنگلی کشور آذربایجان تاکید کرد: متاسفانه آتش سوزی گسترده‌ای در گردنه حیران در داخل مرز‌های کشور آذربایجان در حال شعله‌ورتر شدن است.

او گفت: فعلا طرف آذری درخواست کمکی برای مهار آتش نکرده و جنگل‌های حیران به شکل لکه‌ای در داخل مرز‌های آذربایجان در حال سوختن است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل، ۹۹ درصد آتش سوزی جنگل‌ها را عامل انسانی دانست و بیان کرد: از مردم خواهش می‌کنم که هنگام حضور در جنگل از افروختن آتش به جد پرهیز کنند و نسبت به خاموش شدن آتش‌های برافروخته شده مطمئن شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: