به گزارش برنا؛ عبدالله ایزدپناه، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار برنا از ابتلای مردم این منطقه به هپاتیت نوع A خبر داد و گفت: متاسفانه خبری که از ابتلای مردم باغملک به هپاتیت منتشر شد، صحت دارد و این بیماری در دو روستای لالب و دهستان شیوع پیدا کرده است.

او درمورد علت شیوع این بیماری افزود: بارها به مسئولین مربوطه تذکر دادیم که در مناطق محروم، مشکل آب شُرب وجود دارد و اکنون نیز به احتمال قوی علت شیوع این بیماری آلودگی آب است و باعث شده هپاتیت نوع A بین مردم شیوع پیدا کند.

ایزدپناه تصریح کرد: بابت اتفاقی که رخ داده بسیار نگران هستیم و از روز گذشته با پیگیری‌هایی که انجام دادیم مراکز درمانی در حال فعالیت هستند و برخی از افراد بستری شدند، برخی بهبود پیدا کردند و مرخص شدند و چند نفر هم در حال درمان هستند که انشالله با رسیدگی فوری زنجیره شیوع آن قطع شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نوع هپاتیت خطرناک نیست، افزود: الحمدالله نوع A هپاتیت خیلی خطرناک نیست و قابل درمان است و طبق گفته پزشکان بیشتر نیاز به استراحت دارد.

ایزدپناه درخصوص اقداماتی که اکنون در این دو روستا در حال انجام است، گفت: بنده اکنون تهران هستم اما مدام با مسئولین درمانی و بهداشتی ارتباط دارم و توصیه کردم نیروهای بهداشتی در روستاهای مذکور حضور پیدا کنند تا مواردی که باید توسط مردم رعایت شود را به آنها آموزش دهند چرا که این بیماری مسری است.

او در پایان طی توصیه به مردم این مناطق تصریح کرد: توصیه ما به مردم این است فاصله اجتماعی را رعایت کنند، حدالامکان برخوردی با یکدیگر نداشته باشند تا زنجیره شیوع بیماری قطع شود و کسانی که مبتلا شدند با استراحت و داروهای تجویز شده بهبود پیدا کنند.

//انتهای پیام: 4

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: