به گزارش برنا؛ سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام شکایت رسمی یکی از کارگردانان معروف کشورمان مبنی بر " سرقت و انتشار غیر مجاز آثار تولیدی وی در قالب فیلم سینمایی در سایت ها و کانال های فضای سایبر" موضوع در دستور کار ، کارشناسان فنی پلیس فتا جهت رسیدگی قرار گرفت.

او افزود: پس از بررسی های تخصصی و کشف ادله دیجیتال جرم ، افراد مرتبط با این اقدام مجرمانه مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از احضار و تحقیقات تکمیلی ، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی فرستاده شد.

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه "هر گونه بهره برداری و یا انتشار غیر مجاز از آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است" ، به متخلفان این حوزه هنری نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.

او افزود: ساخت محصولات فرهنگی و هنری نظیر فیلم ها و سریال های سینمایی و تلویزیونی با هزینه های نسبتا بالا انجام می شود؛ هر گونه بهره برداری و انتشار غیر مجاز آثار تولیدی توسط سود جویان که عمدتا به دلایل خاص کسب منافع مالی و جذب مخاطب در کانال ها و پیج های شخصی صورت می پذیرد را باعث بوجود آوردن خسارت های مادی و معنوی به دست اندرکاران تولید آثار سینمایی برشمرد.

سرهنگ پاشایی افزود: همواره در این پلیس شاهد ارجاع پرونده های قضائی و همچنین تماس های مختلفی از سوی اصحاب رسانه و دست اندرکاران تولید برنامه های تلویزیونی و سینمایی هستیم که نسبت به سرقت و انتشار آثار تولیدی خود در فضای مجازی شکایت دارند که با انجام  بررسی های فنی و کارشناسی و بر اساس سر نخ های به دست آمده ، مشخص می شود یکی از علت های اصلی افشا و انتشار آثار تولیدی شاکیان عدم رعایت های پروتکل های امنیتی نگهداری آثار تولیدی است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در بعضی موارد شاهد انتشار غیر مجاز این آثار توسط سایر دست اندرکاران تولید هستیم و این مقوله شامل سریال های تلویزیونی که در حال پخش است  هم می شود .

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به کلیه سینما گران و تولید کنندگان آثار سینمایی توصیه کرد: کلیه محتواهای تولیدی در عرصه رسانه ها باید با رعایت پروتکل های امنیتی در جای مناسب ذخیره شود و با فیلتر نمودن دسترسی سایر افراد و حتی اعضای تیم تولید که می توانند به صورت سهوی و عمدی زمینه ساز انتشار آثار باشند ، از وقوع  این گونه جرایم  جلوگیری کرد. مدیران سایت ها و کانال های فضای مجازی نیز می بایست از بازنشر این گونه آثار خودداری کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: