به گزارش برنا؛ پویا محمودیان، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در این خصوص گفت: پنجمین دوره جشنواره صنایع دستی با حضور ۳۰۰ اثر از در حال برگزار شدن است.

او افزود: یکی از اهداف ما جهانی کردن آثار هنرمندان ایرانی است و در این عرصه تحریم ها مشکلاتی ایجاد کرده است اما باید توجه داشت که هنر قابل تحریم نیست و ما با چنین همکاری ها و بازدیدهایی که امروز نمونه ای از آن رقم خورد،  درصدد هدفمند کردن تعامل با کشورها در حوزه صنایع دستی هستیم.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در میان آثار به نمایش درآمده ما حتی آثاری داریم که محصول هنرنمایی کودکی 8 ساله است و امروز صنایع دستی در میان جوانان ما نیز به محبوبیت رسیده است.

در جریان این بازدید، رباب الجوهری، سرپرست هیات خارجی حاضر در نمایشگاه صنایع دستی گفت: هنر ایران کم نظیر است و این یک هنر اصیل و باقدمت تاریخی است. این هنر نشان دهنده صلح طلبی ایران است.

او افزود: در روزهایی که داعش اقدام به تخریب میراث فرهنگی کرد، ایران از آثار باستانی و صنایع سنتی حمایت و حفاظت می کند. امروز بسیاری از آثار  تاریخی کشورهای اسلامی در موزه های غربی به  نمایش در می‌آید و نشان از این امر دارد که سابقه  کشورهای اسلامی دارای تمدن بزرگی بوده که غربی ها از آن ها بی بهره بوده اند.

الجوهری در پایان خاطرنشان کرد: امروز از طریق این هنر و این تاریخ است که می توان روابط را تحکیم کرد و صدای صلح طلبی خود را به جهانیان مخابره کنیم.

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: