به گزارش برنا؛ محمدحسین کفراشی، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک با بیان اینکه در دوران کرونا تمام فعالیت‌ها تحت تاثیر قرار گرفت، اظهار کرد:‌ نظارت‌های ما بر فرایندهای آموزشی و پرورشی طبق سنت گذشته انجام می‌شد که با حضور دانش‌آموزان و مدرسه نظارت‌ها آسان‌تر بود و در فضای مجازی کار مشکل‌تر شد که باید برنامه عمل جدید تهیه تا پوشش تحصیلی بچه‌ها را تعیین می‌کردیم.

او بررسی میزان اهتمام مسئولان استانی، رصد وضعیت پوشش دانش‌آموزان، بررسی وضعیت مدیران، رصد احراز و عدم احراز دانش‌آموزان در شاد و شناسایی روش‌های جایگزین، سنجش رضایت اولیا، نظارت بر نحوه عوامل آموزشی و اداری را از اهداف این کار دانست.

کفراشی ادامه داد: شاخص‌هایی را برای رسیدن به این اهداف تعیین و سعی کردیم به اهداف خود برسیم در این راستا وب فرم‌هایی را تهیه کردیم و 714 منطقه و 105 هزار و 339 مدرسه این وب فرم‌ها را دقیق پر کردند و براساس آن از برنامه شاد نیز اطلاعاتی گرفتیم تا دانش‌آموزانی که تحت پوشش نیستند را شناسایی کنیم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: براین اساس تعداد 375 همکار استانی را مامور کردیم تا تیم نظارتی تشکیل دهند و به مناطق کشور ورود پیدا کنند تا وضعیت تحصیلی را بسنجند در این بازدیدها فعالیت 29 اداره کل مورد بررسی قرار گرفت.

او با بیان اینکه سعی کردیم از مناطق نظارت تصادفی داشته باشیم افزود: با توجه به این وضعیت سعی داشتیم 2 سوم بازدیدها در مناطق محروم و یک سوم در مناطق برخوردار باشد تا پوشش تحصیلی را بررسی کنیم. از 2 هزار و 875 مدرسه بازدید کردیم که هزار و 183 مدرسه ابتدایی، 762 مدرسه متوسطه اول، 633 مدرسه متوسطه دوم و 297 مدرسه فنی و حرفه ای و کاردانش بود.

کفراشی عنوان کرد: تا آخر بهمن ما از شاد نیز گزارش گرفتیم که براین اساس 85 درصد احراز هویت دانش‌آموز در شاد داشته ایم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش دلایل عدم احراز هویت برخی از دانش‌آموزان را 67 درصد به دلیل نداشتن گوشی همراه، 8 درصد نداشتن اینترنت، 9 درصد به دلیل مشکلات فنی شاد و 16 درصد به دلیل سایر عوامل بیان کرد.

کفراشی با اشاره به اینکه هزار و 777 مدرسه دارای عدم احراز هویت شناسایی شدند عنوان کرد: حدود 2 میلیون و 100 هزار دانش‌‌‌آموز در شاد احراز نشدند و آموزش خود را از طریق آموزش حضوری، بسته‌های خود آموز و تلویزیون دنبال کردند.

او وضعیت دانش‌‌آموزان جامانده و میزان روش‌های جایگزین را برشمرد و میزان آمار تفکیکی دانش‌‌آموزان فاقد آموزش را بیان کرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به وضعیت معلمان فعال و غیرفعال در شاد اشاره و اعلام کرد: 46 هزار و 809 معلم در شاد احراز هویت شدند، اما 99.7 درصد این معلمان در شاد فعال هستند.

کفراشی به نظرسنجی از دانش‌آموزان درباره وضعیت آموزش خود اشاره کرد و افزود: تمام همکاران در این امر فعال هستند و دسترسی 99 درصد دانش‌آموزان در کرونا را اعلام کرده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: