به گزارش برنا؛ سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: با توجه به تداوم بارندگی ها به هموطنان توصیه می شود در صورت سفر حتما تجهیزات زمستانی خودرو بویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند.  

او ادامه داد: با توجه به بارندگی و برودت هوا احتمال لغزندگی جاده ها، رانندگان باید با احتیاط کامل و رعایت سرعت مطمئنه تردد کنند، بر این اساس ضرورت دارد قبل از سفر از سالم بودن سیستم گرمایش خودرو و برف پاک کن مطمئن شوند.

شیرانی تاکید کرد: تیم‌های پلیس راه و همکاران در بخش های راهداری و سایر سازمان‌های امدادی آمادگی کامل برای خدمت رسانی و امداد را کسب کردند و در تلاش هستند در طول جاده ها مشکلی ایجاد نشود. هموطنان با تیم‌های پلیس راه و سایر سازمان‌ها امدادی همکاری لازم را داشته باشند و قبل از سفر از آخرین وضعیت جاده ها مطلع شوند و به اطلاعیه های صادره در خصوص وضعیت جاده ها توجه کنند.

او با اشاره به وضعیت جوی جاده ها گفت: اکنون در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کرمانشاه بارش برف و در استان های گیلان و مازندران بارش باران گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا گفت: در استان آذربایجان شرقی در محورهای آزادراه تبریز - زنجان، مرند - صوفیان و مرند - خوی تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.  

شیرانی در مورد وضعیت ترافیک در جاده ها گفت: آزادراه قزوین - کرج در محدوده ساسانی تا پل فردیس و در محور شهریار - تهران در برخی مقاطع نیمه سنگین گزارش شده است.  

او ادامه داد: محور چالوس حدفاصل مرزن آباد تا دزدبن واقع در استان مازندران تا ۱۲ اسفند ماه از ساعت ۸ تا ۱۷ روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هر هفته به غیر از روزهای شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چندروزه، به‌ دلیل اجرای عملیات راهداری حدفاصل کیلومتر ۵ تا ۱۵ مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین هراز و فیروزکوه انجام می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: