به گزارش برنا؛ حجت الاسلام سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس، یکشنبه  با بیان اینکه سایر متهمین این پرونده پیش از این در مرحله  بدوی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به مجازات های متعدد و حبس های طولانی مدت محکوم شده بودند، گفت: پس از تجدید نظر خواهی متهمین پرونده در شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان فارس پرونده رسیدگی و دادنامه بدوی با اصلاحاتی تأیید شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین با اشاره به اینکه جرائم صورت گرفته در شهرداری صدرا در قالب دو پرونده در دادگستری شیراز رسیدگی شد ادامه داد: در یکی از پرونده ها موضوع رشا و ارتشا و فسادهای مالی مطرح بود که این پرونده پس از رسیدگی اولیه با اعتراض متهمین هم اکنون در دادگاه تجدید نظر در جریان رسیدگی است.

او در خصوص پرونده دیگر این مسئول سابق که منتهی به صدور رأی قطعی شده است نیز اظهار کرد: در این پرونده که جرائمی از جمله فراهم کردن موجبات فساد مطرح است، وی و سه متهم دیگر مطرح در پرونده  به حبس محکوم شدند.

این مقام  قضایی استان فارس با اشاره به اینکه متهم ردیف اول در این پرونده به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است گفت:‌متهم ردیف دوم این پرونده به دو مجازات ۴ سال حبس به لحاظ فراهم کردن موجبات فساد و همچنین ۱۴ ماه حبس تعزیری به لحاظ تهیه فیلم و تصاویر مستهجن به منظور فساد محکوم شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: متهم ردیف سوم پرونده به ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و متهم ردیف چهارم نیز به ۱۴ ماه حبس تعزیری در بخشی از پرونده و ۲ سال و  یک روز حبس تعزیری دیگر در خصوص جرائم مطرح در این پرونده محکوم شده است.  

موسوی با تأکید بر اینکه موضوع رسیدگی به مفاسد با جدیت ویژه ای در دادگستری فارس در دستور کار قرار دارد گفت: در برخورد جدی با فساد هیچ گونه محدودیتی نخواهیم داشت و هیچ مفسدی از برخورد قاطع قضایی مصون نخواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: