به گزارش برنا؛ سرهنگ دوم علی‌محمد رجبی گفت: کلاهبرداران و مجرمان سایبری تلاش دارند با روش‌های مختلف مخاطبان را قانع کنند که برای استفاده از تخفیف‌های ویژه خدمات درمانی با واریز چند صد هزار تومان در طرح کارت هوشمند سلامت ثبت‌نام کنند.

سرهنگ رجبی با بیان اینکه صدور کارت هوشمند سلامت دستمایه مجرمان برای کلاهبرداری از شهروندان شده است، خاطرنشان کرد: مجرمان در پی تماس با شهروندان و اعلام اینکه کارگزار بیمه هستند و دادن اطلاعات اولیه از شهروندان از آن‌ها می‌خواهند برای دریافت کارت هوشمند سلامت اقدام کنند و در صورت اهمال در این خصوص بیمه آن‌ها قطع می‌شود.

او افزود: خدمات دندانپزشکی، ازکشیدن و پر کردن گرفته تا لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی، روکش، جرم‌گیری، عصب‌کشی و جراحی‌، دندان‌های مصنوعی، جراحی‌های زیبایی، زنان و زایمان، لنز، عینک، مشاوره، روانشناسی، مغز و اعصاب قلب و عروق، سونوگرافی، ام آر آی، اندوسکوپی، فیزیوتراپی شامل کارت هوشمند بیمه سلامت می‌شود‌، 80 درصد مراکز دولتی و خصوصی درمانی تحت پوشش ما هستند و شما می‌توانید با 60 درصد تخفیف از خدمات آن‌ها استفاده کنید " از تبلیغاتی است که مجرمان سایبری در هنگام تماس با شهروندان اعلام کرده تا شهروندان نسبت به دریافت کارت هوشمند سلامت تمایل پیدا کنند.

سرهنگ رجبی یادآور شد: کارت هوشمندی که بعدا از طریق پیک برای این افراد ارسال می‌شود و هزینه آن هم دریافت می‌شود جعلی بوده و ارزشی ندارد و در نهایت یک بیمه معمولی تکمیلی است که در بسیاری از مراکز درمانی هم اعتبار ندارد.

رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان تاکید کرد: چنانچه با بیمه شدگان تماس تلفنی گرفتند و خود را نماینده یا کارگزار بیمه معرفی کردند و مشخصات آن‌ها را اعلام کردند و از آن‌ها خواستند برای دریافت کارت بیمه سلامت اقدام کرده و هزینه آن را که رقم زیادی نیست را پرداخت کنند متوجه باشند که این تماس از سوی کلاهبرداران و شیادان است.

او یادآور شد: بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت هیچ‌گونه بازاریابی تلفنی نداشته و تماس‌های تلفنی با محتوای صدور کارت هوشمند یا بیمه تکمیلی سلامت، کلاهبرداری بوده و به هیچ عنوان مورد تأیید این دو سازمان بیمه‌ای نیست.

این مقام مسئول گفت: سایت پلیس فتا مرجعی کامل برای اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند، همچنین شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: