به گزارش برنا؛ ساعت 12 ظهر ششم اسفندماه سال 99 فریادهای شدید یک زن در بزرگراه مدرس تهران، حد فاصل خیابان شهید مطهری تا میدان شهدای هفت تیر، تمامی شهروندان را در این منطقه به خیابان کشاند. زنی جوان که مورد سرقت یک موتورسوار قرار گرفته بود و به قدری ترسیده و شوکه شده بود که نمی دانست چه باید کند.

تعدد سرقت در بزرگراه مدرس

این اتفاق در محلی رخ داد که روز گذشته و در ساعت حوالی 15 نیز یک موتورسیکلت در همین نقطه با حرکت در مسیر مخالف بزرگراه اقدام به رصد خودروهای پارک شده کرده بود و با سواستفاده از دغدغه های شهروندان اقدام به تخریب شیشه یک خودرو کرده و سیستم صوتی آن را به صورت کامل به سرقت برده بود. اتفاقی که برای نخستین بار در این منطقه رخ نداده است و در گذشته بارها تکرار شده است.

بزرگراه مدرس جز محورهایی است که در مرکز پایتخت قرار دارد و همواره ترددهای زیادی در آن رقم می خورد و این باور را ایجاد می کند که شاید کم تر جرم خیز بوده و از امنیت خوبی برخوردار است اما همین بزرگراه تقریبا در حال طی کردن پله های ترقی در عرصه جرم خیزی است و کم کم بزرگراه چمران را نیز به پایین تر از خود در لیست مناطق پرخطر تهران می کشاند. 

ضرورت بکارگیری گشت های موتوری

بزرگراه مدرس از جمله بزرگراه های تهران است که مراکز مهم و کسبه زیادی در امتداد آن به فعالیت می پردازند و شاید ضرورت داشته باشد تا با به کارگیری گشت های موتوری در این منطقه مرکزی شهر، عرصه را بر سارقین بی رحم این منطقه تنگ کنند. اتفاقی که تا این لحظه از سوی پلیس رقم نخورده است و صرفا در قسمت های شمالی این بزرگراه و به صورت محدود گشت هایی انجام می شود.

گشت های موتوری پلیس بی شک یکی از مواردی است که می تواند کارآیی زیادی داشته باشد و مسیر را بر سارقین خشن در این روزها که براحتی با موتورسیکلت متواری می شوند، مسدود کند. گشت هایی که به مراتب بیش از خودروهای سواری می تواند در مسیر مقابله با سارقین و قاپ زن ها موثر واقع شود. سارقینی که در شب های منتهی به نوروز بیشتر به جان شهروندان افتاده و مردم را زجرکش می کنند.

سایر معضلات بزرگراه مدرس

اما قاپ زنی های پرتعداد و سرقت از وسایل نقلیه پارک شده تنها معضل این بزرگراه نیست و روزانه شاهد حضور تعداد قابل توجهی معتاد متجاهر در این محور هستیم که آن ها نیز بعضا در راستای تامین هزینه اعتیاد خود اقدام به سرقت های خرد می کنند. معتادین متجاهری که حتی این محور را به پاتوقی برای مصرف موادمخدر و حتی خوابیدن بدل کرده اند که خود می تواند یکی دیگر از دلایل ناامنی این منطقه باشد.

سوالی که در این میان مطرح می شود این است که علی رغم گزارشات و شکایات پی در پی، غیبت پلیس در این منطقه به شدت احساس می شود و این سوال ایجاد شده که آیا بناست که ناامنی های این منطقه همچنان ادامه داشته باشد؟ قرار نیست پلیس چاره ای برای آن کند تا به صورت پی در پی شاهد سرقت های موتوری در این محدوده نباشیم؟

//انتهای پیام: 4

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: