به گزارش برنا؛ یاسر هاشمی رفسنجانی، مدیرعامل موسسه خیریه رها در مراسم تجلیل از تشکل های مردم نهاد همراه جمعیت هلال احمر گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از سال 1360 تا یک روز قبل وفاتشان، خاطرات روزانه خود را هر شب نگارش می کرد. من بعضا از نزدیک نوشتن آن ها را مشاهده می کردم و مشاهده می کردم که با وجود تمام سختی ها اما از مسئولیت مدنی خود غافل نمی شد و آن مسئولیت نوشتن تاریخ بود. او همیشه به دقت این کار را انجام می داد. این جز وظیفه اصلی ایشان نبود اما بر خود واجب می دید که این کار را انجام دهد. امروز این تلاش بی وقفه ایشان تبدیل به یک کتاب در مورد تاریخ معاصر کشور در 36 جلد شده است.

او افزود: ایشان از این دست اقدامات باز هم انجام داده است که نشان می دهد ایشان مسئولیت پذیری اجتماعی داشته است. این نشان می دهد که همه ما علاوه بر شغلمان می توانیم، اقدامی در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی خود انجام دهیم تا هم به خود و هم به جامعه خدمت کرده باشیم.

مدیرعامل موسسه خیریه رها خاطرنشان کرد: هر چه ما بتوانیم روح مسئولیت پذیری اجتماعی را به جامعه بدمیم، به گونه ای در راستای وظایف سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عمل کرده ایم. این روح در اخلاق و عملکرد ما نیز تاثیر مثبت می گذارد و سبب می شود تا جامعه بهتری بتوانیم بسازیم. ظرفیت سازی در این حوزه می تواند کمک کند با حداقل امکانات بتوانیم به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنیم.

//انتهای پیام:5

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: