به گزارش برنا؛ بازیافت و جمع آوری زباله در تهران یکی از معضلاتی است که در ورای آن ده ها آسیب رقم می خورد و شهرداری پس از اعلام هشدارهای فراوان هنوز نتوانسته است به این حوزه سامان دهد. حوزه ای که علاوه بر تخریب چهره شهر، خطر شیوع بیماری، کار را به نزاع و درگیری مسلحانه گذاشته است و هر روز بیش از دیروز بی ضابطه در این حوزه عمل می شود و هنوز شهرداری نتوانسته است در خصوص آن اقدامی انجام دهد.

سرهنگ سعید راستی، رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در این خصوص به خبرنگار برنا گفت: بازیافت زباله در تهران به وضعیت مافیایی درآمده است و در منطقه 3 شهرداری تهران درگیری هایی ایجاد شده است.

او افزود: شهرداری با پیمانکاران قرارداد امضا کرده است و رقبایی نیز در این میان وجود دارد. پس از این اتفاق کارگران حوزه بازیافت در اختلافاتی که در عرصه جمع آوری زباله بوجود آمد، به درگیری دسته جمعی با سلاح سرد اقدام کردند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: یکی از این پیمانکاران عده ای از اراذل و اوباش را اجیر می کند و با سلاح سرد و شبه سلاح گرم به کارگران یک پیمانکار دیگر حمله ور می شوند و آن ها را شبانه مورد ضرب و شتم قرار می دهند. پس از این که این افراد دستگیر شدند، این افراد با مامورین انتظامی نیز درگیر شدند.

سرهنگ راستی ادامه داد: پیمانکاران فراوانی در حوزه زباله در تهران فعالیت می کنند، اتفاقی که رقم خورده است، درگیری میان دو پیمانکار جمع آوری و بازیافت زباله بوده است. یکی از این شرکت ها این اراذل و اوباش را اجیر کرده بود و همگی با اقتدار کامل دستگیر شدند.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تصریح کرد: هر شخصی که بخواهد امنیت جامعه را برهم بزند با آن ها با شدت برخورد خواهد شد. مبارزه با اراذل و اوباش با اقتدار است و هیچ مجرمی مصونیت ندارد. به صورت متوالی عملیات هایی علیه اراذل و اوباش انجام می شود و با قدرت طرح های ما ادامه دارد.

یکی از مجروحین این درگیری گفت: ما زباله ها را در ساعات پایانی شب جمع آوری می کردیم که در همین حین یک گروه به ما حمله کرد و کارگران ما را با قمه و چوب مورد ضرب و شتم قرار دادند و این اتفاق چندین بار رقم خورده است و عملا کاگران ما امنیت خود را از دست داده بودند. اگر همکاری پلیس نبود ما دیگر نمی توانستیم به جمع آوری زباله مبادرت کنیم.

//انتهای پیام: 4

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: