به گزارش برنا؛ جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص جزئیات این حادثه گفت: حوالی ساعت 11:15 یک گروه پنج نفره که از ارتفاعات اطراف کوه پیمایی کرده بودندو در ارتفاعات توچال به علت بوران و کولاک مسیر خور را گم کرده بودند با سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تماس گرفته و تقاظای کمک کردند.

او افزود: گروه امداد و نجات کوهستان که در ایستگاه پنجم تله کابین توچال در روزهای پایانی هفته مستقر هستند به سرعت به محل اعزام شدند که در حد فاصل ایستگاه 7 و قله متوجه شدند یک گروه 5 نفره از مسیر خود خارج شده و راه را گم کرده اند.

ملکی تصریح کرد: با تماس های که با آن افراد گرفته شد و اشرافی که به منطقه دارند توانستند این افراد را به قسمت جان پناه توچال هدایت کنند و این افراد در آنجا مستقر شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ادامه داد: آتش نشانان با توجه به کولاک و سختی مسیر به هر طریقی که بود خود را به این افراد رساندند. این افراد مقداری دچار سرما زدگی و ضعف شدند که آنها را با احتیاط به ایستگاه 7 تله کابین راهنمایی کردند.

او گفت: به علت بوران شدید حد فاصل ایستگاه 5 تا 7 تله کابین غیر فعال شده بود که افراد به ارتفاعات نرن اما به دلیل این اتفاق و تقاضای فرمانده آتش نشانی این ایستگاه دوباره فعال شد و این تیم پنج نفره به ایستگاه 5 منتقل شدند و این حادثه خوشبختانه بدونم مصدوم بود.

خبرنگار: صبا شیرمحمدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: