به گزارش برنا؛ در پی تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان، کمیته بحران دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، اعضای هیئت‌رئیسه، رؤسای بیمارستان‌ها و جمعی از پزشکان متخصص به منظور بررسی و ارائه راهکارهای اجرایی برای حل این بحران در محل بیمارستان آیت الله طالقانی برگزار شد.

شکرالله سلمان زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در این نشست گفت: با توجه به بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در منطقه و افزایش موارد بستری در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌های تابعه این دانشکده، ظرفیت تمامی بخش‌های این بیمارستان‌ها تکمیل شده است.

او، علت تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها را رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی دانست و افزود: مراجعه دیرهنگام و با حال بد از سوی شهروندان باعث شد تا شمار بیماران بدحال در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها افزایش یابد و شرایط به گونه‌ای است که اگر این روند ادامه یابد، مجموعه درمانی دیگر نمی‌توانند پاسخگوی بیماران باشند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: درصد بسیار بالایی از موارد فوتی به علت مراجعه دیرهنگام شهروندان به بیمارستان است.

او گفت: از مردم درخواست می‌شود که به محض مشاهده هرگونه علامت مشکوک به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند و در صورت تشخیص پزشک به بستری، بدون درنگ به بیمارستان مراجعه کرده و از درمان‌های خانگی و مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: