به گزارش برنا؛ مجتبی خالدی دبیر طرح سلامت نوروزی با اشاره به بازرسی‌های انجام گرفته در طرح سلامت نوروزی گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به این لحظه تعداد ۴۵۳۲۴۰ بازرسی در  سراسر کشور انجام گرفته است که ۲۸۵۷ واحد متخلف تا به امروز پلمپ شده است.

او ادامه داد: در طرح سلامت نوروزی ۴۰۴ هزار و  ۸۶۱  کیلو گرم مواد غذایی فاسد معدوم و ۱۴ هزار و ۶۸۷ واحد  متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شده است. 

خالدی بیان کرد: در حال حاضر از ۵ هزار و ۹۶۴ اماکن اقامتی بازرسی و از  ۴۱۶۵ پایانه مسافرتی بازدید به عمل آمده است. تا به امروز ۹۷ هزار و ۸۷۶ واحد امکان عمومی بازرسی شده‌است.

دبیر طرح سلامت نوروزی با اشاره به آخرین آمار مراقبتی و بهداشتی در نوروز امسال گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۲۵۵ هزار و ۳۳۰ نفر در نواحی مرز ها مورد پایش قرار گرفته‌اند. در نواحی مرزی کشور تعداد ۸۶ هزار و ۶۹۷ تست کرونا، ۲۰۲ تست مالاریا، ۱۷۹ تست التور انجام شده است.

او ادامه داد: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۵۶۲ هزار و ۴۹۳ تست پی سی آر، ۱۸۲ هزار و ۱۵۱ رپید تست از افراد مشکوک گرفته شده است و ۲۸۸ هزار و۵۵۳ نفر در این مدت رهگیری شده است.

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به آخرین مراجعات مردم به اورژانس در طرح سلامت نوروزی عنوان کرد: از  ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به امروز تعداد ۱۵۵۷۰۸۶ نفر به اورژانس پیش بیمارستانی سراسر کشور مراجعه کرده‌اند از این تعداد ۱۲۲۴۵۸۱نفر به صورت سرپایی درمان و ۳۳۲۵۰۵نفر بستری شده‌اند. 

او ادامه داد: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به امروز تعداد ۲۲۴۲۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده‌اند و۳۵۱۵۶ عمل جراحی اورژانسی و ۷۲۱۲۶ عمل جراحی اکتیو در سراسر کشور انجام گرفته است. 

خالدی گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به امروز بیماران تنفسی، ترومایی، قلبی، گوارشی و سکته مغزی به ترتیب بیشترین مراجعات را به مراکز درمانی داشته‌اند.

سخنگوی اورژانس کشور بیان کرد: تا به این لحظه ۳۱۴۲۱۴ بار مراقبت بهداشتی در مرزهای مختلف کشور انجام گرفته شده و ۱۰۲۵۶۰ تست کرونا از افراد مشکوک گرفته شده است. 

او بیان کرد: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۸۸۹۰۱۰ تست پی سی آر. و ۲۴۱۹۵۳ تست رپید از افراد مشکوک در سراسر کشور گرفته شده‌است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: