به گزارش برنا؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران از یک کلاهبرداری اینترنتی خبر داد و گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا  تهران، وی اظهار کرد،  مبلغ 300 میلیون ریال از حساب بانکى‌اش، توسط فرد یا افرادى ناشناس برداشت شده است.

او افزود: همچنین شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد،  در حال مکالمه تجاری مهمی بودم که شارژ تلفن همراهم به پایان رسید و باتوجه به اینکه برای خرید شارژ و ادامه مکالمه عجله داشتم وارد موتور جستجوگر گوگل شدم و با وارد کردن عبارت خرید شارژ وارد اولین سایت شدم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از چند لحظه تمام موجودی حسابم را از دست دادم. 

رئیس پلیس فتا تهران ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند و متوجه شدند فردی با عنوان خرید شارژ با ارزان‌ترین قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کند.

سرهنگ گودرزی عنوان کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، متخصصان سایبری پلیس فتا هویت و مخفیگاه متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی، متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

او افزود: این شیاد سایبری پس از انتقال به پلیس فتا معترف شد، باتوجه به مهارتی که در زمینه اینترنت داشتم با ایجاد صفحه جعلی و وعده فروش شارژ ارزان قیمت‌، ‌قربانیان خود را به سمت خرید از سایت جعلی برده و با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکى افراد نسبت به سرقت موجودی حساب قربانیان اقدام کرده است.

این مقام پلیسی به شهروندان توصیه کرد: افرادی که اقدام به خرید اینترنتی می‌کنند پیامک رمز یکبار مصرف که حاوی اطلاعاتی از تراکنش شامل مبلغ، نوع تراکنش و ... است را با خرید اینترنتی خود مطابقت دهند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات اغوا کننده و دروغین خریدهای آنلاین با قیمت‌های ارزان‌تر را نخورید و برای انجام یک خرید اینترنتی موفق حتما از سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند، همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: