به گزارش برنا؛ سرهنگ علیرضا قدمی، رییس پلیس راه مازندران گفت: که این میزان تردد نسبت به سال گذشته رشد سه برابری داشته است که بیشترین آن مربوط به تردد بین شهری استان بود.

او توضیح داد: در ایام نوروز امسال بر اساس سامانه تردد شمار ، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو به مازندران وارد و یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه نیز از محورهای مواصلاتی اسان خارج شد.

رییس پلیس راه همچنین به تصادفات جاده ای اشاره کرد و گفت: در مجموع تصادفات جاده اعم از جرحی ، فوتی و خسارت مالی طی تعطیلات نوروز ۵۰ درصد افزایش داشته است.

او با اعلام این که میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده استان نیز در تعطیلات نوروزی افزایش ۳۶ درصدی داشت ، افزود: تا روز ۱۳ فروردین ۲۴ نفر بر اثر تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی مازندران جان باختند.

سرهنگ قدمی بر ضرورت پایان دادن به سفرهای انجام شده به مازندران تاکید کرد و از مردم مازندران خواست تا هرچه سریع تر به استان بازگشته و مسافران نیز به محل سکونت خود بازگردند.

او با اشاره به وخامت وضعیت شیوع ویروس کرونا در مازندران و استان های دیگر ، گفت : شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و تغییر رنگ بندی کرونایی استان های هستیم که این عامل منجر به اعمال محدودیت های انتظامی می شود.

رییس پلیس راه مازندران توصیه کرد به منظور حفظ سلامت و جلوگیری از اعمال جرائم رانندگی ، بهتر است مسافران هرچه سریع تر به شهر و محل سکونت خود بازگردند.

او وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی استان را نیز عادی و روان گزارش کرد و گفت: ترافیک و گره جاده ای خاصی در سطح استان مازندران مشاهده نمی شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: