به گزارش برنا؛ علی توکلی، شهردار منطقه 19 هدف از اجرای این عملیات را مبارزه با آفات و بیماری ها، شاداب سازی و تقویت رشد گیاهان عنوان کرد و گفت: عملیات به زراعی در هزار و 307 هکتار فضای سبز منطقه شامل کلیه بوستان ها و قطعات فضای سبز حاشیه معابر و بزرگراه ها می شود و تا پایان شهریورماه نیز ادامه دارد. 

او افزود: طی این فعالیت ضمن آبیاری، آبشویی، هوادهی، محلول پاشی، تغذیه درختان و مالچ پاشی، علف های هرز و شاخه های خشک درختان حذف و فرم دهی درختان و درختچه ها نیز انجام می شود.

به گفته توکلی همزمان با آغاز به زراعی درختان، فعالیت کنترل و بررسی ادوات و تجهیزات لازم به منظور تأیید سلامت دستگاه ها و رفع خرابی آن ها انجام می شود.

این مسئول در بخش دیگری از استقبال چشمگیر شهروندان این منطقه از دوره های مجازی آموزش گل و گیاه خبر داد و افزود: طی سال گذشته صدها شهروند این منطقه از طریق کانال های مجازی، مراجعه حضوری و همچنین ایستگاه های توزیع درخت در هفته درختکاری تحت این آموزش ها قرار گرفتند.

شهردار منطقه ادامه داد: سبزی کاری، پرورش توت فرنگی، پرورش گل های آپارتمانی، مبارزه غیر شیمیایی با آفات و بیماری ها، بام سبز و ... از عناوین این دوره ها هستند که در قالب فیلم و ثبت مطالب آموزشی در کانال های مجازی به شهروندان ارائه می شود. 

براساس این گزارش علاقه مندان می توانند از طریق تماس با شماره 55852121 مرکز مشاوره، تحقیقات و آموزش گل و گیاه و عضویت در کانال های مجازی این مرکز، ضمن شرکت در کلاس ها از مشاوره های گل و گیاه نیز بهره مند شوند. علاوه براین خدمات آموزشی و مشاوره ای این مرکز به شهروندان، در بوستان شریعتی خیابان ماهان به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: