به گزارش برنا؛ سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفتگو با خبرنگار برنا باتوجه به ایام ماه مبارک رمضان ضمن هشداری به مردم گفت: به مردم هشدار می‌دهیم تا آگاه باشند مسیرهای واقعی دریافت کمک به نیازمندان، شماره حساب‌هایی است که از سوی رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر اعلام می‌شود.

او افزود: در حال حاضر افراد سودجویی هستند که طرح «اطعام ویژه ایتام» را راه انداختند که کلاهبرداری است و مردم حواسشان باشد پولی به حساب آنها واریز نکنند.

سرهنگ پاشایی تصریح کرد: در اینگونه پویش‌ها یا داستانی دروغین می‌گویند یا از خانواده‌های زندانیان سوءاستفاده می‌کنند و در این مسیر از ورزشکاران و هنرمندان شناخته شده نیز سوءاستفاده می‌کنند تا پویش‌شان در فضای مجازی معروف‌تر شود درحالی که کلاهبرداری است و مردم نباید اعتماد کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در ادامه گفت: درصورت کمک به این پویش‌ها و افراد دو اتفاق رخ می‌دهد یا شما را موقع پرداخت پول به درگاه فیشینگ هدایت می‌کنند یا اینکه پولی که شما واریز می‌کنید به حساب شخصی است بنابراین مردم آگاه باشند خیریه‌های معتبر دارای شماره حساب دولتی هستند و اگر شماره حساب شخصی باشد یقینا که کلاهبرداری است.

سرهنگ پاشایی در پایان عنوان کرد: اخطارها و هشدار درخصوص پرداخت فطریه نیز در آینده به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

//انتهای پیام:4

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: