به گزارش برنا؛ گروهی از پژوهشگران به منظور بررسی تأثیر واکسن کرونا بر زنان باردار، مطالعه گسترده‌ای انجام دادند و وضعیت سلامت طیف وسیعی از آن‌ها که در سه ماه سوم بارداری خود واکسن کرونا را دریافت کردند، مورد ارزیابی قرار دادند.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که دریافت واکسن کرونا، هیچ تأثیر منفی بر سلامت زنان باردار و نوزادان آن‌ها نداشته است بنابراین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) به زنان باردار توصیه کرده است که به منظور ایمن شدن در برابر بیماری کووید -۱۹، واکسن کرونا را دریافت کنند. البته این یک تصمیم کاملاً شخصی بوده و بهتر است آن‌ها پیش از دریافت واکسن کرونا با پزشک خود مشورت کنند تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

بر اساس گزارشات منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC)، واکسن‌های کووید -۱۹ مجهز به فناوری mRNA مانند واکسن‌های فایزر و مدرنا، هیچ خطر جدی برای سلامت زنان باردار و جنین آن‌ها نخواهد داشت. نتایج مطالعه‌ای که ماه گذشته در مجله Obstetrics and Gynecology منتشر شد نشان می‌دهد واکسن‌های mRNA برای ایمن‌سازی زنان باردار و مادران شیرده بسیار مؤثر است و آن‌ها می‌توانند آنتی بادی تولید شده در بدن خود را به نوزادان خود منتقل کنند.

آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا، وضعیت سلامت زنان باردار را بررسی نکرده بود. بنابراین اطلاعات موجود در مورد تأثیر واکسن کرونا بر سلامت زنان باردار و جنین آن‌ها بسیار محدود بود. لازم است مطالعات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد تا تأثیرات بلند مدت واکسن کرونا بر زنان باردار مشخص شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: