به گزارش برنا؛ علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر  با اعلام این مطلب گفت: این سایت در فروردین ماه سال جاری با وجود پیک بیماری کووید ۱۹ خطوط تولید را فعال نگهداشته و قریب به ۳۰۰ هزار بطری از داروهای  مختلف به شکل مایعات را تولید کرد. ظرفیت تولید سالانه این شرکت در تولید مایعات ۱۴ میلیون بطری است.

او ادامه داد: شرکت دارو سازی سها مشتمل بر دو سایت تولیدی در چهار باغ کمال شهر و شهید فقیهی (وردآورد) از شرکت های داروسازی مهم کشور است که تمامی محصولات را طبق آخرین استانداردهای بین المللی تولید می کنند و سایت چهار باغ در حال حاضر با برخورداری از امکانات و تجهیزات فنی قادر به توسعه فعالیت های خود در زمینه های مختلف تولید داروهای انسانی است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: سایت تولیدی شهید فقیهی دارای دو خط تولید انواع شربت و سوسپانسیون و یک خط تولید جامدات شامل قرص هورمونی و یک داروی ضد سرطان است که محصولات این سایت شامل انواع شربت و سوسپانسیون برای سیستم گوارش، سرماخوردگی، حساسیت، ضد درد عادی و مخدر، آنتی بیوتیک، درمان اعتیاد و قرص های هورمونی بوده که سالها تولید شده و در بازار مشتریان خاص خود را دارا هستند.

عسکری توضیح داد: در حوزه داروهای سیستم گوارش، محصولات شربت مگنی میلک و مالوژل و کانسیلاک از محصولات دارای برند و شناخته شده این شرکت هستند که در حوزه سرماخوردگی و حساسیت و ضد درد عادی و مخدر، آنتی بیوتیک انواع برند شربت ها و سوسپانسیون ها در این سایت تولید می شوند.

او مهمترین محصولات تولیدی این شرکت را داروهای ترک اعتیاد برای ترک مواد مخدر و کاهش درد عنوان کرد و افزود: این محصولات شامل شربت متادون، شربت اپیوم و در سایت دیگر قرص بوپرونورفین است.

عسکری اظهار کرد: قرص های هورمونی فیناستراید ۱ میلی و ۵ میلی این شرکت با  برندهای شناخته شده فیناگرو برای کاهش ریزش مو و فیناپروست در بزرگی خوش‌خیم پروستات مردان از محصولات دیگر تولید شده در این سایت هستند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر افزود: این شرکت در کنار محصولات اصلی خود با توجه به مجوزها و پروانه های که از سازمان غذا و دارو کسب کرده است امکان تولید انواع محصولات آرایشی و بهداشتی و مکمل ها و داروهای گیاهی را نیز داراست که چندین محصول جدید گیاهی را در برنامه تولید قرار داده است.

او یادآور شد: این شرکت در کنار تولید محصولات خود، محصولات دیگری را نیز برای بخش خصوصی به صورت تولید قراردادی تولید می کند که از شناخته شده ترین آنها محصول گیاهی موکوزیفت بوده که در درمان عوارض ناشی از بیماری کوورید ۱۹ در میان داروهای گیاهی موفقیت خوبی را کسب کرده است.

شرکت داروسازی سها دارای گواهینامه های ISO۹۰۰۱, OHSAS, ISO۱۴۰۰۱، ISO۱۰۰۱۵ است.

شرکت داروسازی سها هلال تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر و مشتمل بر دو سایت داروسازی چهارباغ در استان البرز و شهید فقیهی(وردآورد) ‌در استان تهران است.

کمک به تامین داروهای مورد نیاز کشور، تامین مواد اولیه دارویی، مکمل های غذایی و رژیمی و تجهیزات پزشکی، تکمیل، توسعه و راه اندازی واحدهای جدید دارویی و لوازم پزشکی در شرکت های تحت پوشش، انجام فعالیت های تحقیقاتی، فنی و مهندسی و خدمات در بخش سلامت جامعه و فعالیت هایی که در راستای اهداف سلامت جامعه مفید فایده باشند برخی از وظایف سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.

سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به عنوان یک هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی با مجموعه ای از کارخانه های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، مواد اولیه گیاهان دارویی و با در اختیار داشتن شرکت پخش دارویی سراسری، شرکت بازرگانی و داروخانه مرکزی هلال احمر تلاش دارد ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم شریف ایران، نقش به سزایی در ارتقاء نظام سلامت جامعه ایفا کند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: