به گزارش برنا؛ محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در دویست و نودمین جلسه شورا ، پس از استماع گزارش شورایاری منطقه 21 با تاکید بر ضرورت حفاظت از حافظه تاریخی شهر، گفت: یکی از موضوعات مورد مطالبه در منطقه 21 که به دغدغه عمومی نیز تبدیل شده، ایجاد شهر موزه صنعت است. از آنجاییکه بیش از 30 درصد از مساحت  این منطقه، زون صنعتی است، متاسفانه استفاده از این ظرفیت بی نظر در پایتخت به عنوان حافظه تاریخی صنعت کشور مغفول مانده، همچنان که حافظه معماری، شهرسازی و میراث تاریخی درشهر مورد غفلت قرار می گیرد.

او ادامه داد: شهردار منطقه 21، اقدام خوبی را برای ایجاد شهر موزه صنعت در راستای رویداد 1400 شروع کرده بودند که امیدوارم این موضوع را با جدیت پیگیری کنند و به نتیجه برسانند، چراکه این اقدام می تواند، این محدوده صنعتی را به یک مسیر و زون گردشگری تبدیل کند و ارزش افزوده قابل توجهی برای شهر تهران داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با انتقاد از محاسبه انشعابات سرای محلات با نرخ کارگاه ساختمانی، اظهار کرد: این مساله،‌ مشکل تمام محلات است که طی یک جلسه با اداره برق و ادارات مربوطه، حل می شود و من از همکارانم در ستاد شورایاری درخواست می کنم، این موضوع را که از ابتدای دوره همواره مطرح شده، هفته آینده طی جلسه ای حل کنند.

سالاری افزود: سرای محلات، ماموریت های فرهنگی و اجتماعی دارند و مکان تجاری نیستند که انشعابات آن با نرخ کارگاه ساختمانی محاسبه شود و این مساله با یک بخشنامه حل خواهد شد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در ادامه به مشکلات ایجاد شده برای مدیران محلات بدنبال انعقاد قراردادهایی که زیر نظر شهرداری بوده، اشاره کرد و گفت: در گذشته مدیران محله، زیر نظر شهرداری قراردادهایی را امضاء کرده اند که اکنون آن ها را دچار مشکل کرده تا جایی که اموال آن ها توقیف شده است، چراکه حق بیمه نیروهایی که قرار داد داشته اند، رد نشده و اکنون خسارت عدم پرداخت حق بیمه را از مدیران محله می خواهند که شهرداری های مناطق باید به این موضوع رسیدگی و مشکل را حل کنند.

او با اشاره به وجود املاک فاقد سند در منطقه 21 گفت: این مشکل نیز در تعامل با سازمان ثبت اسناد تهران قابل حل است، من با رییس ثبت صحبت هایی داشته ام و ضرورت دارد رییس شورا جلسه ای مشترک را با ایشان برگزار کنند تا این مساله نیز حل شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: