به گزارش برنا؛ سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند" گفت: ساعت 17:30  چهارم اردیبهشت ماه کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده خیابان دماوند به یک دستگاه خودرو پژو405 دارای 2 سرنشین مظنون که پس از استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد خودرو پژو بیست و نهم فروردین ماه در محدوده کلانتری 121 سلیمانیه به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد: راننده خودرو پژو پس از روئیت واحد گشت و شنیدن دستور ایست، با افزایش سرعت متواری و با لایی کشی در بین خودروها باعث رعب و وحشت شهروندان و خودروهای عبوری می گردد. فلذا کارآگاهان مجدداً با استفاده از علائم هشدار دهنده نظیرآژیر و چراغ گردان از طریق بلندگو به راننده خودروی پژو دستور توقف می دهند.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی ابراز داشت: در ادامه راننده پژو توجهی به اخطار های مکرر واحد گشت نکرده و با حرکات مخاطره آمیز باعث رعب و وحشت شهروندان می شود و حین فرار به یک دستگاه خودروی عبوری ایراد خسارت می نماید که افسر اکیپ جهت جلوگیری از خسارت های بیشتر با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به شلیک تیر هوایی و تیر به سمت لاستیک های عقب در فواصل زمانی و مکانی معین می نماید.

این مقام انتظامی تصریح کرد: راننده خودرو مسروقه بدون توجه به اخطارها با جسارت تمام و حرکات بسیار خطرناک وارد بزرگراه امام علی (ع) شده و نهایتاً پس از گذشتن مسافتی به دلیل نقص فنی، خودرو مسروقه متوقف می گردد.

سرهنگ یوسفوند افزود: پس از توقف خودروی مسروقه با عکس العمل سریع اعضای اکیپ راننده به اسم محمد و سرنشین به اسم دنیا دستگیر شدند و در بازرسی بعمل آمده از داخل خودرو سه جفت باند مستعمل، یک دستگاه ضبط بدون پنل، یکعدد آمپلی، دو عددساب به همراه جعبه، دو دستگاه ساعت مچی، چندین حلقه انگشتر، سه دستگاه گوشی تلفن همراه مستعمل، دو عدد کیف زنانه بهمراه چند عدد سوئیچ خودروی پژو و ماکسیما کشف شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی در پایان گفت: طی بررسی های انجام شده مشخص شد هر 2 سارق دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت خودرو و قطعات آن در محدوده سرکلانتری ششم می باشند که با دستگیری سارقان خودروی مسروقه به پارکینگ منتقل و پرونده اولیه تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره دوم پلیس آگاهی شدند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: