به گزارش برنا؛ محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه دویست و نود و یکمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع تخلفات صورت گرفته در واکسیناسیون کارگران در شهرداری، گفت: امروز آقای حناچی از ما درخواست کردند تا با حضور در صحن علنی توضیحاتی در این خصوص به اعضا ارائه دهند. خوشبختانه ایشان حساسیت زیادی به موضوع سواستفاده واکسن داشتند.

او با بیان اینکه موضوع واکسن خواری به ادبیات ایران اضافه شده است، تصریح کرد: اعضای شورا نسبت به گزارش ارائه شده نظراتی داشتند و قرار بر این شد که موضوع تزریق واکسن نیروهای شهرداری با شفافیت همراه باشد. البته با پیگیری اعضا مبنی بر شفافیت لیست اسامی دریافت‌کنندگان واکسن در سایت شفافیت انتشار یافت.

هاشمی در ادامه افزود: دستور دیگر جلسه به موضوع لایحه حق بهره‌برداری از ساختمان محل نگهداری واقع در باغ فردوس  گنجینه میراث فرهنگی دکتر حبیبی  بود که در طول عمرشان 35 هزار جلد کتب خطی و گران‌بها را جمع‌آوری کرده بودند که اعضا با این لایحه موافقت کردند. این گنجینه قبلاً در منطقه 7 در معرض عموم قرارگرفته بود اما قرار است جابجایی اتفاق بیافتد و این گنجینه در ساختمانی در باغ فردوس در معرض عموم قرار خواهد گرفت که جا دارد از بانک پاسارگاد به‌واسطه همکاری‌هایشان در این راستا تشکر کنم که کمک کردند این ساختمان بازسازی شود. امیدواریم نهایت در دو ماه آینده مردم بتوانند از این مجموعه نفیس بازدید کنند.

محسن هاشمی در ادامه و در خصوص طرح دوفوریتی تأمین واکسن توسط شهرداری تهران، گفت: این طرح در هیات رئیسه مطرح شد اما اعلام وصول نکردم چراکه اعتقاد داشتم این طرح باید پخته‌تر شود تا تمهیدات خاصی برای آن در نظر گرفته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حساسیت زیادی توسط شهردار تهران درباره موضوع واکسن وجود داد و حتی افرادی که در این زمینه تخلف کرده اند، عزل شده است. خوشبختانه شهرداری در این موضوع تخلفات انجام‌شده نظارت خوبی دارد. فعلا حساسیت زیادی در شهرداری وجود دارد و به دخالت شورا  نیازی نیست اما اگر احتمال یا امکان فرار واکسن وجود داشته باشد شورا نیز به این موضوع ورود خواهد کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: