به گزارش برنا؛ محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا جمعیت هلال احمر برای کنترل بیماری در کنار سایر دستگاهها به مردم کشور براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری طرح ها و برنامه های متنوعی از جمله اجرای «طرح غربالگری و تب‌سنجی مسافران نوروزی در مبادی ورودی و خروجی شهرها»، «طرح آمران سلامت» و «طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور» را ارائه کرده است.

 

او ادامه داد: برگزاری دوره های عمومی مجازی درخصوص پیشگیری از این بیماری، انتشار پوسترهای آموزشی، تهیه و توزیع ماسک، دستکش و نظایر آن توزیع بسته‌های معیشتی برای خانوارهای کم‌بضاعت و ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی با مشارکت داوطلبان، معرفی افراد داوطلب به بیمارستان‌ها، کمک به سامانه ۴۰۳۰ با استفاده از ظرفیت داوطلبان، آموزش در مناطق پرخطر،  اجرای طرح مشترک حافظان سلامت در کنار وزارت بهداشت، راه اندازی نقاهتگاه ها، اجرای طرح ناظران سلامت و راه اندازی بانک امانات از جمله اقدامات شاخص جمعیت هلال احمر تاکنون بوده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همه این فعالیت‌ها باعث شده که جمعیت هلال احمر  وارد دوران جدیدی از مقبولیت در عرصه اجتماعی و حاکمیتی شود و امروز به عنوان یکی از مهم‌ترین اعضای ستاد مبارزه با ویروس کرونا همچنان خستگی‌ناپذیر، پرشور و با تکیه بر روحیه جوانان و داوطلبان خود برای نجات جان انسان‌ها همچنان امیدوار و سرافزار برای ساخت جامعه تاب‌آور تلاش کند.

قوسیان مقدم توضیح داد: اکنون نیز با سیاستگذاری جدید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تزریق واکسن کووید ۱۹ جمعیت هلال احمر آمادگی لازم را دارد که مانند قبل در کنار وزارت بهداشت تمام توان و امکانات خود را به کار گیرد.

او اعلام کرد: با توجه به ظرفیت موجود در جمعیت هلال احمر در خصوص واکسیناسیون حجاج و فعال بودن ۳۱ مرکز واکسیناسیون در همه مراکز استانها این جمعیت آمادگی دارد تا این مراکز را به تعداد ۱۷۰ مرکز افزایش دهد اما  باید استانداردهای لازم برای فعالیت مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این جمعیت ابلاغ شود تا براساس استانداردهای مربوط اقدامات لازم صورت پذیرد.

بزرگترین محموله واکسن کرونا توسط هلال‌احمر به ایران رسید

سخنگوی جمعیت هلال احمر روز یکشنبه نیز از ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در کشور توسط جمعیت هلال احمر از کشور چین به ایران خبر داده بود.

او اعلام کرده بود: این جمعیت طی کمتر از یک ماه موفق شده بود تا یک میلیون و چهارصدهزار دز واکسن مورد تایید را وارد کشور کرده و در اختیار وزارت بهداشت قراردهد که این تلاش‌ها همچنان ادامه خواهد شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: