به گزارش برنا؛ سردار محمد شرفی، جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در دوازدهمین همایش سراسری روسا و مسئولان ستادی و استانی کانون بازنشستگان ناجا، گفت: از حضور در جمع اعضای وابسته و بازنشستگان ناجا بسیار خرسندم که بعد از گذشت مدت زمانی، دوباره توفیقی حاصل شد تا به محضر پیشکسوتانی برسم که حق فرماندهی بر ما دارند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش ادامه داد: از تلاش دلسوزانه و پیگیرانه ریاست کانون بازنشستگان ناجا و همکارانشان نیز قدردانی می کنم که ابعاد مختلف برنامه ریزی ها و اقدامات این دوستان بیانگر زحمات آنان است، به نحوی که هر ساله در مقایسه با سال گذشته شاهد وضعیت بهتر مجمع و بهبود خدمات دهی به اعضاء وابسته و بازنشستگان ناجا هستیم.

او با اشاره به تشکیل کانون وابستگان و بازنشستگان ناجا ادامه داد: اولین هدف و وظیفه ای که برای تشکیل چنین کانونی تعریف شده است، بهره مندی از تجربیات ارزشمند و توانمند بازنشستگان در امور تحکیم نظم و امنیت می باشد.

سردار شرفی با تاکید بر لزوم حمایت از اعضای کانون در ابعاد مختلف اعم از فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، معیشتی و خدماتی و ... بیان داشت: همه این موضوعات از وظایفی است که باید با برنامه ریزی و لحاظ کردن نظرات اعضای وابسته و بازنشستگان ناجا دنبال کرد، برنامه های تدوینی نیز بایستی به  بهترین شکل اجرایی شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا اضافه کرد: ایجاد هماهنگی و فراهم سازی بسترهای لازم به منظور برون سپاری برخی ماموریت ها به اعضای وابسته ناجا را نیز مهم و اولویت دار می دانیم؛ فرصت ها و بسترهایی در نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی وجود دارد که باید شناسایی و به منظور برون سپاری به اعضای وابسته واگذار شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دغدغه جدی فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر ارتقاء و بهبود خدمات دهی به اعضای وابسته و بازنشستگان ناجا عنوان کرد: سردار اشتری همواره تاکید دارند امکانات و منابع سازمان بایستی در اختیار بازنشستگان و اعضای وابسته ناجا قرار بگیرد و  از طرفی بهترین خدمات باید به پیشکسوتان ناجا ارائه شود.

او با اشاره به تمهید امکان به منظور حضور نمایندگان بازنشستگان و اعضای وابسته در بیمارستان های ۹ گانه ناجا یادآور شد: یکی از اقدامات خوبی که با همکاری سردار "حسینی"؛ معاون بهداد ناجا میسر و محقق شد، ایجاد نمایندگی کانون بازنشستگان ناجا در بیمارستان های نیروی انتظامی به منظور تسهیل در فرآیند خدمات دهی درمانی به این گروه است.

سردار شرفی اضافه کرد: در کنار اینها حمایت های معیشتی نیز از رویکردهای جدی ما در تکریم بازنشستگان و اعضای وابسته نیروی انتظامی است.

او تصریح کرد: معتقدیم که صرف نظر از تکلیف سازمانی، همه فرماندهان بایستی باور، اعتقاد و ایمان داشته باشند که از ظرفیت پیشکسوتان، بازنشستگان و اعضای وابسته به نحو مطلوبی بهره مند شوند.

سردار شرفی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به جنگ تحمیلی عراق به ایران خاطر نشان کرد: شکل گیری انقلاب اسلامی، منافع نظام سلطه را دچار آسیب و خطر کرد، بنابراین همین نظام با توسل به دیکتاتوری منفور چون صدام حسین، جنگ را در شرایطی به ما تحمیل کردند که در آن برهه، استراتژی دفاعی و نظامی کشور، تعریف شده نبود و همین باعث شد که صدام شروع به رجزخوانی کند و بگوید که بعد از سه روز از آغاز این جنگ، بنا است که در پایتخت ایران مصاحبه کند.

او اضافه کرد: تحلیل قواعد بازی به گونه ای بود که پیروز این میدان آنان هستند، اما دیدیم که چگونه دست خداوند ما را با همه کمبود امکانات کمک و پشتیبانی کرد و آزادسازی خرمشهر مصداق بارزی از عنایت خداوند متعال و جانفشانی رزمندگان اسلام و انقلاب است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه امام خمینی (ره) چه زیبا فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد، ادامه داد: ما در این فتح دست یاری خداوند را به چشم دیدیم و باید قدردان همه نعمت ها باشیم که یکی از این نعمات، امنیت مثال زدنی می باشد.

او با اشاره به اهمیت شکر نعمت، ادامه داد: یکی از روش های شکرگزاری، مشارکت در امور حاکمیتی و سیاسی کشور از جمله انتخابات است؛ مشارکت در این عرصه یک تکلیف شرعی، اخلاقی و قانونی برای همه ما است و نباید فراموش کنیم که در قبال شهدا مسئول هستیم و دینی بر گردن مان می باشد، بنابراین باید با مشارکت حداکثری به افزایش اقتدار کشور کمک کنیم.

سردار شرفی تصریح کرد: ارتقاء شاخص های امنیت عمومی جامعه اهمیت بسیار زیادی دارد و حضور پرشور و شعور در انتخابات کمک شایانی به ارتقاء این شاخص ها می کند و مطمئنیم که اعضای وابسته و بازنشستگان ناجا به همراه خانواده هایشان با حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری بار دیگر نقش آفرینی درخشانی خواهند کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: