به گزارش برنا؛ محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات با تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته، ۲۷۸ مورد ماموریت امداد و نجات برای ارائه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه به ۳۶۰ مصدوم حوادث مختلف در سراسر کشور انجام شد که طی آن ۲۱۲ نفر نجات یافتند که ۱۶۲ نفر از آنان به دلیل شدت صدمات وارده برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به بیمارستانی اعزام شدند.

او ادامه داد: در این مدت همچنین ۷۵ نفر از مصدومان به صورت سرپایی و در محل وقوع حوادث از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر درمان سرپایی شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به انجام ۲۴ مورد عملیات نجات فنی مصدومان حوادث رانندگی و ترافیکی در طی ۷۲ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: این شمار عملیات نجات فنی ۳۰ مصدوم سوانح ترافیکی با استفاده از امکانات و تجهیزات رهاسازی مصدومان از داخل خودروهای تصادفی و آسیب دیده انجام شد.

محمدی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

او اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: