به گزارش برنا؛ سحرانه جوادی آسایش، مدیر واحد سلامت انجمن اوتیسم ایران گفت: کارت‌های هوشمند اوتیسم دارای قابلیت‌های متعددی مانند قابلیت شناسایی فرد اوتیسم از روی کارت است، بارکدی روی کارت نصب شده است که با اسکن کردن آن، به پرونده اطلاعاتی فرد دارای اوتیسم وصل می‌شود و اطلاعات خانوادگی، فردی، درمانی و توانبخشی فرد را ارائه می‌دهد و خانواده لازم نیست برای استفاده از خدمات متعدد، پرونده را حمل کند.

اوخاطرنشان کرد: بخش دیگر این کارت هوشمند، کارکرد کارت بانکی را دارد و در حال حاضر نیز ۲۰۰ هزار تومان از سوی بانک پاسارگاد روی این کارت‌ها برای خانواده‌ها، شارژ شده است و آنها می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های کیپاد (کیف پول همراه پاسارگاد) و آونگ، خرید اینترنتی کنند.

 مدیر واحد سلامت انجمن اوتیسم ایران گفت: همچنین خیرین می توانند کارت خانواده‌های دارای اوتیسم را شارژ کنند و در تامین هزینه‌های درمانی به آنها کمک کنند.

جوادی تصریح کرد: هزینه‌های درمانی فرد دارای اوتیسم بسیار هنگفت است؛ سال گذشته این هزینه‌ها، ماهانه سه میلیون تومان برآورد شده بود و بدیهی است که امسال این میزان افزایش یافته است.

او یادآور شد: شماره کارت بانکی مددجویان اوتیسم در اختیار انجمن اوتیسم است و خیرین در صورت تمایل به راحتی می‌توانند کارت آنها را شارژ کنند.

جوادی درباره تکمیل توزیع کارت‌های هوشمند اوتیسم نیز گفت: به نوبت هر پرونده ای که تکمیل می شود، کارت فرد دارای اوتیسم نیز صادر شده و در اختیار آن خانواده قرار خواهد گرفت.

منبع ایرنا

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: