به گزارش برنا؛ مجتبی شکری،  شهردار منطقه۱۳ در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه فرهنگ پهلوانی نمود ارزش های اخلاقی در جامعه است، بر ضرورت احیا و بازشناسی این فرهنگ تأکید کرد.

 او اضافه کرد: از جمله ویژگی‌های اصلی پهلوانان جوانمردی است؛ گرفتن دست ناتوانان، یاری‌رسانی به تنگدستان و از خودگذشتگی رفتارهایی است که افراد نیرومند را شایسته عنوان پهلوانی می‌کرد و از این رو پهلوانان محبوبیت و جایگاه اجتماعی بالایی در میان مردم داشته و همواره مورد اعتماد ایشان بوده‌اند.

 ️او با بیان اینکه فرهنگ پهلوانی فقط مختص ورزش زورخانه‌ای نیست، گفت: ترویج فرهنگ پهلوانی از جمله رزمایش کمک مومنانه، نذر خون، نذر رهایی و حرکت‌های جهادی نه فقط مخصوص یک روز و یک هفته بلکه متعلق به تمام ایّام سال بوده و شایسته است که در موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف در جهت کمک به مردم این فرهنگ را ترویج دهیم.

  ️محمدرضا طالقانی نیز در این مراسم ضمن بیان مطالبی در خصوص اهمیت ورزش پهلوانی و سنت حسنه گلریزان، از حسن نظر و اقدام شهردار منطقه ۱۳ در راستای ترویج فرهنگ پهلوانی و گره گشایی از نیازمندان تقدیر کرد و آن را موجب افتخار شهر و شهروندان دانست.

 ️ گفتنی است اجرای برنامه ورزش زورخانه ای، گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و تهیه جهیزیه، اهدای لوح تقدیر به پهلوانان و... از جمله بخش های این مراسم بود که به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۳ برگزار شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: