به گزارش برنا؛ زهرا نژاد بهرام در این بازدید با بیان اینکه بوستان ایرانیان به مساحت ۱۴ هکتار در مجموعه پارک ۱۸۰ هکتاری به عنوان فاز اول قابل بهره برداری خواهد بود، بر مرحله بندی فازهای اجرایی این بوستان و اجرای اقدامات عمرانی آن براساس زمانبندی مشخص تأکید کرد و گفت: این کار با توجه به زمانبر بودن اجرای این پروژه می تواند باعث خروجی لازم و تسریع در انجام آن شود.

او طی گفت و گو با پیمانکار اجرایی این پروژه، از اتمام معابر این بوستان در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تسریع اقدامات و تکمیل این بوستان، هرچه زودتر شاهد بهره برداری و تحویل آن به شهروندان باشیم.

نژاد بهرام در ادامه ضمن بازدید از محدوده خلازیر در جریان وضعیت ساماندهی شیطان بازار و اقدامات عمرانی بهسازی معابر خیابان سهیل مرکزی قرار گرفت.

این مسئول همچنین به محله نعمت آباد رفت و در بازدید از وضعیت بافت فرسوده این محله اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته در حال حاضر محدوده بافت فرسوده در این منطقه دو برابر شده است که ضرورت دارد نقاط باقیمانده و بخش هایی از محدوده بافت فرسوده که هنوز تدقیق نشده است، طی هماهنگی با سازمان نوسازی و دفتر خدمات الکترونیک مورد بررسی قرار گرفته تا درصورت حائز شرایط بودن با هماهنگی کارگروه شورای عالی در محدوده بافت قرار گیرند.

او طی بازدید از طرح کوچه دوستی در کوچه های سرو و شهید اژدر سرابی نیز ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح در محدوده بافت فرسوده خواستار اجرای زیباسازی بصری در کوچه های فرعی منتهی به این معابر شد. ضمن اینکه با اطلاع رسانی در ابتدای معابر این ناحیه از طریق نصب پلاکارد می توان مشارکت شهروندان علاقه مند به اجرای این طرح در کوچه محل سکونت آن ها را جلب و ساکنین را برای رنگ آمیزی کوچه خود همراهی کرد.

این مسئول از اقدامات مناسب سازی معابر و سراهای محلات این منطقه در راستای ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان تقدیر و بر تکمیل برخی از معابر نیمه تمام تأکید کرد.

او در ادامه از معبر مهرآرا، مناسب سازی و پیاده رو سازی آن بازدید کرد و خواستار ایجاد کانال ایمن برای خط کشی محل عابر پیاده در خیابان شهید برادران شکری شد.

تقویت شورایاری ها و استفاده از ظرفیت آن ها در اجرای کارها به عنوان تسهیل گر از دیگر موارد مورد تأکید نژاد بهرام طی حضور خود در این منطقه بود.

علی توکلی شهردار منطقه نیز در حاشیه این بازدید به اقدامات انجام شده در راستای ساماندهی خلازیر اشاره کرد و گفت: اجرای اقدامات عمرانی برای بهسازی خیابان سهیل مرکزی از جمله احداث جدول، بهسازی دسترسی ها و آسفالت این خیابان، بهسازی فضاهای بی دفاع شهری با اولویت ناحیه 3 و شناسایی نزدیک به 70 نقطه، استقرار کانون های دی آی سی برای ارائه خدمات بهداشتی و غذا به معتادین از جمله این اقدامات هستند. ضمن اینکه فعالیت های لازم برای راه اندازی گرمخانه جنرال و گرمخانه زنان در این محدوده نیز در حال پیگیری هستند.

او همچنین به ارائه توضیحاتی درخصوص پروژه های توسعه محله ای این منطقه پرداخت و گفت: این پروژه ها با همراهی شورایاران در راستای رفع مطالبات شهروندان محلات این منطقه احصا شده که به جدیت در سال 1400 پیگیری می شوند.

توکلی با نگاهی به گوشه ای از اقدامات شهری این منطقه از سرانه 20 متری فضای سبز  برای شهروندان خبر داد که با احداث بوستان ایرانیان به بیش از 20 متر خواهد رسید.

به گفته او تعویض 11 زمین چمن مصنوعی، ساماندهی گل فروشان و میوه فروشان حاشیه بزرگراه شهید هاشمی، کاشت درخت در حاشیه بزرگراه های شهید هاشمی و شهید کاظمی و .. از دیگر طرح های اجرا شده در حوزه شهری این منطقه محسوب می شوند.

طی این برنامه مرتضی آقامحمدی رابط شورایاران نیز از خدمات ارزشمند شهردار این منطقه در تخریب پاساژ توحید و کمک به رفع گره ترافیکی خیابان شکوفه، احداث لوپ خیابان شکوفه، جمع آوری شیطان بازار، رفع معارض خیابان درختی و ... قدردانی کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: