به گزارش برنا؛ دانیل مونیوس روخاس، جانشین نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران روز دوشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات اتباع خارجی در یزد با بیان اینکه در این خصوص تاکنون حمایت های تخصصی لازم صورت گرفته گفت: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی با حضور نیروهای متخصص جزو برنامه‌های صلیب سرخ است .

او بیان اینکه در شرایط کرونا و برای رسیدگی به وضعیت جامعه هدف توسط ایران با همکاری بخش‌های مختلف، اقدامات مناسبی صورت گرفته ادامه داد: اعزام تیم‌های متخصص برای ارتقای خدمات به خصوص برای مهاجرین و اتباع خارجی جزو  برنامه‌های این کمیته است که تاکنون انجام شده است.

این مسئول یادآور شد: صلیب سرخ هیچگاه به دنبال موازی‌کاری با مجموعه‌های مختلف نیست و برای اختصاص بودجه، محدودیتی ندارد و با نگاه طولانی به طرح‌ها، به دنبال کمک تخصصی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و امدادی در خدمت رسانی به  مهاجرین و اتباع خارجی است.

مونیوس روخاس اظهار کرد: رسالت اصلی ما کمک به افرادی است که در مخاصمات بین‌المللی درگیر مشکلات و انواع آسیب‌ها می‌شوند که نمونه  بارز آن فعالیت‌هایی است که هم‌اکنون در کشورهایی همانند یمن، عراق و سوریه صورت می‌گیرد و با قوت در راستای کمک به مردم ادامه دارد.

جانشین نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: ارایه خدمات به مهاجرین و اتباع در ایران با بی‌طرفی کامل همانند سایر افراد این کشور صورت می‌گیرد و این امری زیبا، پسندیده و قابل ستایش است و به جد برای تداوم آن حمایت می‌شود.

مونیوس روخاس گفت: در یزد تاکنون برای رفاه و ارایه خدمات به اتباع و مهاجرین کارهای بزرگی با همکاری بخش‌های مختلف به خصوص اداره‌کل اتباع خارجی و هلال احمر صورت گرفته و ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که از تمامی طرح‌ها با بررسی اقدام می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: