به گزارش برنا؛ محمد علی زرگر استاد ارولوژی در بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن ارولوژی ایران گفت: به رغم اینکه کرونا بیش از یک سال است در کشور شیوع یافته اما با این وجود انجمن اورولوژی ایران ارائه آموزش و به روز رسانی دانش همکاران را متوقف نکرده و به صورت وبینار در ماه یک یا دو جلسه و کنفرانس برگزار می‌شود و سالیانه نیز کنگره انجمن اورولوژی ایران برپا شده است.

او با بیان اینکه برگزاری بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن اورولوژی ایران با هدف به روز رسانی و ارتقاء دانش پزشکان در این حوزه انجام گرفته گفت: از آنجایی که انجمن‌های پزشکی بودجه دولتی ندارند از شرکت‌ها برای برگزاری کنگره ها بهره‌مند می‌شوند و بر همین اساس ۱۶ شرکت در کنگره امسال حضور یافته که از همکاری آنها صمیمانه سپاسگزاریم.

زرگر خاطرنشان کرد: این کنگره ۴۰ سخنران داشت که  ۱۲ مورد آن سخنرانان خارجی و از پزشکان و صاحبنظران از کشورهای اروپا و یا ایرانیان مقیم آمریکا بودند. همچنین در مورد روش های جراحی با روش‌های خاص در شرایط کنونی نیز در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و باید توجه داشت که در شرایط کرونا عمل های جراحی ارولوژی متوقف نشد و با استفاده از روش هایی که آسیبی برای بیماران نداشته باشد و خطر انتقال کرونا نباشد اقدامات لازم برای کمک به آنها انجام گرفته است و تداوم دارد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: