پیاده کردن زن معترض به رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از اتوبوس/ ماجرای نبود نظارت برای رعایت پروتکل های بهداشتی و جولان رانندگان متخلف برای کسب سود؛ هیچکس پاسخگو نیست

پیاده کردن زن معترض به رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از اتوبوس/ ماجرای نبود نظارت برای رعایت پروتکل های بهداشتی و جولان رانندگان متخلف برای کسب سود؛ هیچکس پاسخگو نیست

چندی پیش مسافری خانم به دلیل اعتراض به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در میانه راه از اتوبوس بین راهی بیرون انداخته می شود و هیچ کس نه پاسخی برای چرایی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی می دهد و نه دلیل برای هتک حرمت مسافر دارد و رانندگان متخلف همچنان به بی قانونی خود ادامه می دهند.

به گزارش برنا؛ «از میبد که سوار اتوبوس شدیم تا به اردکان برسیم، پروتکل ها کامل رعایت نشده بود و راننده و نیمی از مسافران از ماسک استفاده نمی کردند اما ماجرا از جایی جالب تر شد که به اردکان رسیدیم و شماری از مسافران سوار اتوبوس شدند. من به رسم اعتراض به راننده شکایت بردم که نه تنها خودتان ماسک نزده و پروتکل ها را رعایت نمی کنید، بلکه مسافران دیگری را سوار اتوبوس کرده و اتوبوس بدون رعایت فاصله اجتماعی با حداکثر ظرفیتش از مسافران بی ماسک مملو شده و در نهایت جان تمام مسافران حتی آن هایی که ماسک زده اند را به خطر می اندازید. راننده با تشر به من گفت که اگر ناراحتی برو و در انتهای اتوبوس بنشین اما با سماجت من مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا و این که در وسایل حمل و نقل عمومی، باید نیمی از ظرفیت اتوبوس را پر کرد و نیم دیگر را خالی گذاشت، من را نه تنها از اتوبوس پیاده کرد، حتی بلیتم را نیز از من گرفت.»

ظهر پنجشنبه 13 خرداد، یکی از مسافران اتوبوس های بین شهری یزد (میبد) به تهران، با تماس با خبرگزاری برنا، از عدم رعایت های پروتکل های بهداشتی در سفر نصف و نیمه اش گفت.

جملات بالا، از صحبت های زنی میانسال است که قصد سفری ایمن و بی خطر را داشت که نه تنها سفرش ایمن و بی خطر نبود، بلکه بالاجبار از اتوبوس پیاده و در میانه راه از سفر بازداشته شد.

مردم تخلفات را گزارش دهند

خبرنگار برنا در این رابطه با یکی از اعضای انجمن صنفی حمل و نقلی تماس گرفت. غلامرضا جانفشان، مدیر عامل ماهان سفر کیش و فعال صنفی حمل و نقلی به برنا گفت: دستورات کامل پروتکل های بهداشتی به ما ابلاغ و در آن استفاده از ماسک و الکل حتی پیش از سوار شدن به وسیله نقلیه اکیدا ذکر شده است.

او همچنین در مورد ظرفیت اعلام شده در لیست پروتکل ها اضافه کرد: از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا، اعلام شد که باید صندلی های وسط اتوبوس ها خالی بمانند. یعنی حدود نصف ظرفیت اتوبوس خالی بماند. این دستور به ما نیز ابلاغ شده است.

مدیر عامل ماهان سفر کیش در ادامه در مورد نحوه شکایت مسافران از متخلفان افزود: برای گزارش تخلفات می توان به شماره 141 پیامک فرستاد یا شماره بلیت، مبدا و مقصد سفر خود را به سازمان راهداری اعلام کرد.

او در انتها بیان کرد: این موضوع طبق ماده 11 و 12 کمیسیون بررسی و راننده خاطی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

مسافر من نبوده!

طی پیگیری های صورت گرفته از طرف خبرنگار برنا، اتوبوس متخلف از آن تعاونی پیک صبا بوده اما در تماسی که با مدیر تعاونی پیک صبای یزد انجام شد، مشخص شد که بلیت این مسافر متعلق به تعاونی آسیا سفر بوده است.

مدیر این تعاونی در مورد تخلف صورت گرفته به برنا گفت: بلیت این مسافر متعلق به تعاونی آسیا سفر بوده که به دلیل نبود اتوبوس مربوطه، با اتوبوس ما آمده است.

او ادامه داد: اگر بلیت این مسافر از طرف تعاونی ما بود، قطعا پیگیر می کردم.

ایشان اما در مورد رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در اتوبوس های تعاونی خویش، سخنی به میان نیاورد.

علی رغم تلاش های خبرنگار برنا، از سازمان راهداری هیچ کس پاسخگو نبود.

 مقصر کیست؟

حال سوالی که این جا پیش می آید این است که چه کسی مقصر است و فرد خاطی کیست؟ ستاد ملی مبارزه با کرونا که پروتکل ها را خوب ابلاغ نکرده است؟ تعاونی کل که پروتکل ها را شفاف به تعاونی های زیر مجموعه ارسال نکرده است؟ تعاونی هایی که دستورالعمل ها را واضح به رانندگان منتقل نکرده اند؟ یا فقدان نهادی نظارتی بر سر متخلفان؟

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده