به گزارش برنا؛ شرکت کیوروک در بیانیه ای رسمی تاکید  کرد: واکسن ٢ دوزه این شرکت که از فناوری RNA پیام رسان استفاده می کند، ۴۸ درصد در پیشگیری از ابتلا به بیماری با دست کم یک علامت موثر بوده است.

بر این اساس،  این میزان کارایی زیر میزان کارایی ۵۰ درصد مورد نیاز برخی تنظیم کنندگان و نیز میزان کارایی سایر واکسن های mRNA ساخته شده توسط شرکت های «فایزر-بایون تک» و «مُدرنا» بوده است که هر کدام در آزمایشات بالینی حدود ۹۵ درصداثربخشی را نشان می دهند.

با این حال شرکت داروسازی کیوروک متذکر شد که این واکسن در افراد ۱۸ تا ۶۰ ساله با ۵۳ درصد اثربخشی در برابر ابتلا به بیماری کرونا با هر نوع شدت در تمام ۱۵ گونه شناسایی شده این ویروس، همراه با ۷۷ درصد محافظت در برابر ابتلا به بیماری کرونا با شدت متوسط ‌تا شدید و ۱۰۰ درصد محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ، تأثیر بیشتری را نشان داد.

این شرکت افزود که برخلاف واکسن های تأیید شده قبلی، آزمایش های واکسن این شرکت روی  گونه های مختلف ویروس کرونا انجام شد از ۴۰ هزار نفری که در این آزمایش شرکت کردند، ۲۲۸ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شدند اما بیماری تنها ۳٪ از آنها به گونه اصلی کووید-۱۹ مرتبط بود.

شرکت داروسازی کیوروک اعلام کرد: در شرایط فعلی با یک محیط بطور فزاینده متنوع از گونه های کووید-۱۹ روبرو هستیم و با شیوع بسیار کمی از گونه اصلی ویروس کرونا، مطمئن هستیم که این مطالعه داده های بالینی را در زمینه تاثیر گونه های نوظهور بر کارایی واکسن ارایه می دهد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: